Oryginalny pomysł na prezent do 20 złotych

Miły gest jakim jest wręczenie niezobowiązującego upominku uprzyjemni dzień każdej osobie. Nie zawsze mamy gotowy pomysł na taki prezent lub mamy bardzo ograniczone fundusze. Co więc podarować za symboliczną kwotę pieniędzy?

Oryginalny pomysł na prezent do 20 złotych
Zaskocz bliską osobę nieszablonowym podarunkiem

Nadchodzące imieniny koleżanki ze szkoły lub pracy, odwiedziny dawno niewidzianych znajomych czy też chęć podziękowania za coś bliskiej osobie to okazja do wręczenia niezobowiązującego podarunku. Aby sprawić drugiej osobie przyjemność nie musimy kupować niczego drogiego. Najważniejszym jest by upominek był od serca i pasował do okazji z jakiej jest wręczany. Pomysłów na symboliczny prezent jest bez liku!
 

Pomysł na prezent: Liczy się savoir-vivre

Zanim wręczymy komuś prezent powinniśmy zaznajomić się ze sztuką obdarowywania. Nawet ten najpiękniejszy, lecz niewłaściwie przekazany może zepsuć końcowy efekt. Podarunek niekoniecznie musi nieść ze sobą wartość materialną, bardzo ważnym aspektem jest wartość emocjonalna oraz sposób w jaki go wręczymy. Można to nawet uznać za sztukę, która nie zawsze przychodzi nam z łatwością.


Prezentowy savoir-vivre – praktyczne wskazówki:
 

Zadbajmy o piękne opakowanie

Nawet najdroższy prezent nie będzie wyglądał efektownie w niechlujnym opakowaniu, który świadczyć może o braku szacunku do drugiej osoby. Z kolei skromny prezent elegancko opakowany będzie wyglądał bardzo gustownie.
 

Odpowiednia pora

Podarunki wręczajmy w momencie, gdy osoba, dla której przeznaczony jest prezent ma dla nas czas. Wówczas może spokojnie go rozpakować i się nim nacieszyć.
 

Taktowny prezent

Pomysł na prezent musi być dopasowany do sytuacji. Upominki służbowe powinny być uniwersalne, natomiast te o prywatnym charakterze – dopasowane pod gusta bliskich osób.
 

Cena prezentu

Zbyt kosztowny prezent może wprawić osobę obdarowaną w zakłopotanie. Drobne lecz gustowne prezenty sprawią o wiele większą radość i nie wywołają presji ewentualnego rewanżu.

 

Pomysły na tani prezent do 20 złotych

 
  1. Cukierkowy bukiet to fantazyjny pomysł na prezent dla łasuchów. Przygotowany samodzielnie i pięknie ozdobiony będzie oryginalnym oraz niedrogim podarunkiem praktycznie na każdą okazję. Obdarowana osoba z pewnością doceni nasz wysiłek i tym bardziej ucieszy się z prezentu, który powstał specjalnie dla niej.
 
  1. Butelka wina to niezobowiązujący i dość popularny podarunek. Aby nadać mu oryginalności stwórzmy własną etykietę dedykowaną specjalnie dla obdarowanej osoby. Projekt stworzony na komputerze możemy łatwo wydrukować albo po prostu odręcznie wykonać dedykację i nakleić na butelkę. Liczy się przede wszystkim pomysłowość, niekoniecznie musimy posiadać zdolności artystyczne.
 
  1. Ciekawym pomysłem na prezent będzie wykonanie personalizowanego kosza upominkowego. Gotowe kosze często są bardzo drogie i nie zawsze trafiają w nasze gusta. Samemu możemy stworzyć piękny mini-kosz o kwocie nieprzekraczającej 20 złotych z własnoręczną dedykacją na kartce umieszczonej wewnątrz.
 
  1. Eleganckim podarunkiem służbowym będzie etui na wizytówki z grawerem. Wykonany grawer ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż nada osobistego charakteru, a osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo.
 
  1. Kolejnym bardzo tanim upominkiem będą… domowe przetwory! Własnoręcznie przygotowane, podarowane w ozdobnym słoiczku ucieszą niejedną osobę. Dodatkowo jeśli nasz dżem będzie miał ciekawy opis i informację, że własnoręcznie zbieraliśmy jagody podczas urlopu będzie wstępem do interesującej rozmowy.
 
  1. Podaruj bliskim swój czas. Brzmi banalnie, jednak dla osób wiecznie zabieganych i spędzających czas poza domem może być pięknym gestem i fantastycznym prezentem. Zorganizuj czas dedykowany tylko dla bliskich osób. Bez telefonu, bez komputera i ciągłej gonitwy. Może to być wspólny spacer, wycieczka do parku, spokojna rozmowa czy wspólne chwile przy grach planszowych. Niech osoba obdarowana na wyłączność twoim czasem sama zadecyduje jak go spędzicie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie