Jak oszczędzać na wyprawce dla dziecka

Nowe podręczniki, nowe wyposażenie, nowe przybory szkolne - większość dzieci w nowym roku szkolnych wcale nie potrzebuje nieużywanych rzeczy. Poznaj porady na tańszą edukację!

Jak oszczędzać na wyprawce dla dziecka
Wydaj mniej na przygotowanie dziecka na nowy rok szkolny

Ostatnie dni wakacji i pierwsze tygodnie września to dla wielu rodziców czas wzmożonych wydatków generowanych przez przygotowanie dla dziecka wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Wyprawka dla pociechy to często spore obciążenie domowego budżetu. Jak oszczędzać, próbując zgromadzić wszystkie niezbędne podręczniki i przybory szkolne?

Jak obniżyć szkolne wydatki? 

 

Podręczniki z drugiej ręki

Często największym wydatkiem dla rodziców są nowe podręczniki szkolne. Jak oszczędzać na potrzebnych do nauki książkach?

Wiele szkół organizuje kiermasze, podczas których starsi uczniowie mogą sprzedać młodszym kolegom używane wcześniej podręczniki. Ich ceny będą z całą pewnością niższe od kosztu zakupu nowego zestawu w księgarni. Warto zachęcić dzieci, by same popytały wśród starszych znajomych, czy ktoś nie ma książek na sprzedaż. W szkołach można też wywiesić ogłoszenia informujące o chęci nabycia zestawu podręczników. Chętnych do odsprzedania książek nie powinno brakować.

Zacznij wcześniej

Wcześniejsze rozpoczęcie przygotowywania szkolnej wyprawki dla dziecka pozwoli nie tylko rozłożyć wydatki w czasie, ale i da nam więcej czasu na spokojne porównanie cen w sklepach, rozeznanie się w promocjach czy skorzystanie ze specjalnych ofert towarzyszących związanemu z czerwcowym końcem roku szkolnego brakiem popytu na szkolne przybory.

Sprawdź, co masz

Zanim skompletujesz wyprawkę dla dziecka na nowy rok szkolny, dokładnie sprawdź, w jakim stanie są dotychczas używane przez niego przybory i upewnij się, czy na pewno potrzebuje nowych. Być może pociecha nie wykorzystała jeszcze wszystkich kupionych w poprzednim roku zeszytów i bez problemu będzie mogła nadal posługiwać się nabytymi wcześniej linijką, cyrklem czy nożyczkami. Z pewnością będzie też mogła nadal używać starego tornistra czy butów sportowych na zajęcia wychowania fizycznego.

Odwiedź sklepy internetowe

Ceny w sieci są często znacznie niższe od tych sklepowych. Sprawdź, ile wyniósłby zakup nowych przyborów szkolnych i podręczników w internecie i, doliczając koszty przesyłki, porównaj je z kosztami zakupu wyprawki dla dziecka w tradycyjnych księgarniach czy marketach. W zredukowanie kosztów przesyłki mogą pomóc wspólne zakupy ze znajomymi rodzicami.

Nie podążaj za trendami

Jak oszczędzać na nowym plecaku, stroju sportowym czy piórniku? Nie podążaj za modą – twoje dziecko nie musi mieć tornistra z ulubionym bohaterem z najmodniejszej obecnie kreskówki, bo będzie on, ze względu na popularność programu, droższy od innych. Nie musi też mieć markowej koszulki czy spodenek na wf – równie dobrze sprawdzi się zestaw z lokalnego sklepu czy tańszej sieciówki.

Sposobów na to, by oszczędzać na wyprawce dla dziecka nie brakuje. Spróbuj wcześniej pomyśleć o tym, czego twoja pociecha będzie potrzebowała w nowym roku szkolnym i z wyprzedzeniem zacznij kompletować niezbędne przybory.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie