Pomysł na wakacje: 8 największych parków rozrywki w Europie

Wakacje za granicą można uzupełnić o wizytę w jednym z najatrakcyjniejszych parków rozrywki w Europie. Które miejsca warto odwiedzić?

Pomysł na wakacje: 8 największych parków rozrywki w Europie
Dla tych, którzy potrzebują nieco więcej adrenaliny

Fani rozpędzonych kolejek górskich, baśniowych scenerii i sympatycznych postaci z pewnością odnajdą w wakacje miejsce dla siebie. Niektóre z szalonych parków dla całych rodzin znajdują się bliżej niż myślisz. Inne, chociaż wiążą się z nieco dłuższą podróżą, kuszą swoimi atrakcjami.

Jakie europejskie parki rozrywki warto odwiedzić?

 

Prater

 
 
GDZIE: Wiedeń, Austria
CENA: darmowe wejście, opłata za atrakcje: 1,5€ - 5€
 

Zlokalizowany w Wiedniu Prater to jeden z najbardziej popularnych europejskich parków rozrywki. Wybudowany 18 lat temu diabelski młyn stał się symbolem nie tylko samego ośrodka, ale również austriackiej stolicy. W parku czeka na nas ponad 60 różnych obiektów. Na teren Prateru wejść można za darmo, skorzystanie z jego atrakcji to natomiast cena od 1,5€ do 5€ w zależności od wybranego obiektu.

Legoland

 
 
GDZIEBillund, Dania
CENA (korona duńska): dorosły 279DKK - 329DKK | dziecko (3-12 lat) 249DKK - 299DKK
 

Duński ośrodek to nie tylko największy, ale i najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich parków rozrywki należących do marki LEGO. Podzielony na tematyczne krainy, pozwala obejrzeć miniatury wielu znanych obiektów, przejechać się kolejkami lub wejść na pokaz filmowy do kina. Bilet wstępu do parku, również w wakacje, to koszt około 175-200 złotych. Jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie jeszcze więcej przygód, możesz skorzystać z zakwaterowania na terenie parku - koszt pokoju dla 6 osób to ok. 850 złotych. Duński Legoland położony jest w pobliżu lotniska Billund.

Mniejszy i nieco tańszy Legoland znajduje się w Niemczech niedaleko Monachium. Wizyta w sąsiedzkim parku kosztuje ok. 115 złotych od osoby.

Port Aventura

 
 
GDZIE: Tarragona, Hiszpania
CENA: dorosły 45€ | dziecko 39€
 

Największy hiszpański park rozrywki zlokalizowany w pobliżu Tarragony słynie z wysokiego na 76 metrów i długiego na 1,5 kilometra rollercoastera Shambhala. Kosztujący 45€ bilet uprawnia też do skorzystania z ponad 100 atrakcji parku, takich jak aquapark, drewniana kolejka górska czy wystrzeliwująca uczestników pionowo w górę wieża.

Park Tivoli

 
 
GDZIE: Kopenhaga, Dania
CENA: wejście 99DKK | wszystkie atrakcje 209DKK | dzieci do 8 lat za darmo
 

Kolejny duński park rozrywki zlokalizowany jest w centrum Kopenhagi. To drugie najstarsze w Europie wesołe miasteczko poszczycić się może drugą najwyższą na świecie karuzelą łańcuchową zapewniającą niesamowity widok na całą stolicę Danii oraz dwoma drewnianymi kolejkami górskimi. Rollercoaster Demon zapewni natomiast sporą dawkę adrenaliny wszystkim lubiącym szybkość dzięki 3 imponującym pętlom. Tivoli znany jest również dzięki położeniu w pięknym parku oraz licznym koncertom i wydowiskom. Bilet wstępu kosztuje niecałe 60 złotych.

Mirabilandia

 
 
GDZIE: Rawenna, Włochy
CENA (bilet dwudniowy): dorosły 30€ - 35€ | dziecko (do 140 cm wzrostu) 25€ - 28€ | wejście do Mirabeach 8€
 

Włoski park rozrywki położony w Rawennie daje rodzinom ponad 40 hektarów pokrytych różnymi atrakcjami. W Mirabilandii znajdziesz między innymi najwyższą wodną kolejkę Divertical oraz pętlę Katun, która niejednemu zakręci w głowie. Przejechać można się również na drugim najwyższym europejskim diabelskim młynie, Eurowheel. Osoby lubiące wodne przygody, mogą skorzystać z należącego do Mirabilandii parku Mirabeach. Dwudniowy bilet do włoskiego parku rozrywki kosztuje ok. 30€.

Efteling

 
 
GDZIE: Kaatsheuvel, Holandia
CENA: 38€ | dzieci do 4 lat za darmo
 

Holenderski Efteling położony przy Kaatsheuvel jest jednym z najstarszych europejskich parków rozrywki. Podzielony na cztery części czy królestwa ośrodek nawiązuje do tematyki baśniowej, wierzeń i legend. Za ok 40€ od osoby możemy wybrać się w podróż pełną elfów, krasnoludów i innych cudownych stworzeń. Park zapewnia atrakcje dla osób w każdym wieku, między innymi szybkie kolejki górskie, pokazy z magią, ogniem czy wodą, nawiedzone domy czy zamki, labirytny oraz punkty widokowe.

Dinseyland

 
 
GDZIE: Paryż, Francja
CENA: dorosły 49€ - 69€ | dziecko (3-11 lat) 40€ - 62€
 

Francuski Dinseyland to jeden z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. Wakacje w Paryżu można uzupełnić o wizytę w ośrodku wypełnionym postaciami z najbardziej znanych bajek amerykańskiego animatora i reżysera. Park podzielony jest na 5 krain, w których odnaleźć można ulubionych bohaterów oraz liczne atrakcje czy bajkowe pokazy. Bilet wstępu kosztuje niecałe 60€ od osoby dorosłej.

Heide Park

 
 
GDZIE: Soltau, Niemcy
CENA: dorosły 31€ - 45€ | dziecko (4-11 lat) 31€ - 37&euro
 

Niemiecki park rozrywki położony niedaleko Soltau oferuje odwiedzającym ok 40 atrakcji, głownie skierowanych do rodzin. W Heide Parku znaleźć można jednak również szybkie kolejki górskie, takie jak stromy Colossos czy Flug der Dämonen (Lot Demonów), na której doświadczyć można przeciążeń 4G. Na terenie parku znajdują się również wodne przejażdżki oraz organizowane są pokazy. Bilet wstępu kosztuje ok 45€. 

Europa pełna jest mniejszych i większych parków rozrywki, w których każdy znajdzie dla siebie odpowiednie atrakcje. Planując rodzinne wakacje czy wyjazd ze znajomymi, warto wybrać się do jednego z szalonych miejsc. Kupując bilety nieco wcześniej, można liczyć na liczne zniżki. Jeden dzień w parku rozrywki pomoże odetchnąc i oderwać się od spokoju codzienności.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie