Pierwsza komunia - pomysłowy prezent dla dziewczynki

Pierwsza komunia to dla dziecka duże przeżycie, a dla zaproszonych gości stres związany z wyborem prezentu. Co podarować dziewczynce?

Pierwsza komunia - pomysłowy prezent dla dziewczynki
Co sprezentować na pierwszą komunię?

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka niezwykłe wydarzenie i jedno z pierwszych ważniejszych przeżyć duchowych. Rodzice coraz częściej przygotowują pociechom wystawne uroczystości pełne pysznego jedzenia i wiosennych kwiatów, zapraszają bliższą i dalszą rodzinę i starają się zadbać o wystawne prezenty. Czy zakup laptopa albo konsoli do gier jest jednak dobrym pomysłem na uczczenie tego wyjątkowego dnia? O jakim prezencie dla dziewczynki warto pomyśleć?
 

Pierwsza komunia - co kupić dziewczynce?

 

Skonsultuj wybór z rodzicami

Jeśli tylko masz taką możliwość, przed wybraniem prezentu dla dziewczynki porozmawiaj z rodzicami dziecka. Z pewnością nie będziesz jedynym, który wpadnie na taki pomysł, dzięki czemu dowiesz się nie tylko, co dziecko już ma lub o czym marzy, ale również co zamierzają mu podarować inni zaproszeni goście.

 

Prezent zależny od roli

Wybór prezentu w dużej mierze zależy też od roli gościa w uroczystości – przyjęło się, że rodzice chrzestni sprawiają dziecku okazalsze podarunki od pozostałych zaproszonych.

Pamiętaj, że Pierwsza Komunia Święta ma być dla dziecka przede wszystkim przeżyciem duchowym, a nie dniem drugich urodzin obchodzonym w celu zdobycia jak największej liczby „fajnych” prezentów.

 

Prezent – pamiątka

Komunia to dla wielu dzieci pierwszy świadomy sakrament, dlatego wśród prezentów otrzymywanych tego dnia przewija się wiele podarunków mających symbolicznie przypominać o tym wydarzeniu.
 
  • Dziewczynce podarować możemy złoty lub srebrny medalik – na łańcuszku zawiesić można dzisiaj już nie tylko krzyżyk czy wizerunek świętego, ale również misternie wykonane aniołki czy ręce złożone jak do modlitwy.
  • Do łask wracają noszone przez naszych dziadków sekretniki – być może dziewczynka ucieszy się z możliwości noszenia blisko serca pamiątkowego zdjęcia?
  • W salonach z biżuterią znajdziemy też wciąż cieszące się dużą popularnością pierścionki czy zegarki.
  • O wyjątkowym dniu przypominać mogą również albumy na zdjęcia albo bardziej nowoczesne e-ramki wyświetlające dowolnie wybraną przez dziecko kompozycję fotografii.
  • Dziecku podarować można również różaniec albo pięknie ilustrowane wydanie Biblii dla dzieci - z dedykacją.
 

Prezent praktyczny

Zwolennicy praktycznych prezentów mogą poszukać podarunku dla dziewczynki w sklepach sportowych. Dziecko może ucieszyć się z hulajnogi, rolek, roweru (to już zdecydowanie droższy prezent, o ile nie chcemy inwestować w niekoniecznie sprawdzony sprzęt z marketu), zestawu paletek i lotki do badmintona czy rakiet do tenisa. Może dziewczynce przydadzą się ochraniacze na kolana albo kask?

Komunia to dobra okazja do sprawienia dziewczynce prezentu, który zadba o jej rozwój. Dobrym rozwiązaniem mogą być ciekawe gry planszowe, kurs języka obcego albo jazdy konnej, karnet na pływalnię połączony z nauką pływania czy świetnie rozwijający wyobraźnię zestaw popularnych klocków LEGO.


Komunia to doskonała okazja, by sprawić dziecku radość miłym podarunkiem. Zadbajmy, by komunijny prezent był wspaniałą pamiątką wyjątkowego dnia.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie