Pierwsze urodziny dziecka: Pomysły na udane przyjęcie

Pierwsze przyjęcie to specjalne wydarzenie dla całej rodziny. Jak zorganizować je w wyjątkowy sposób, o czym pamiętać i jak stworzyć niezapomnianą atmosferę? Urodziny dziecka to doskonała okazja, żeby wykazać się kreatywnością!

Pierwsze urodziny dziecka: Pomysły na udane przyjęcie
Świętujemy niezapomniany roczek

Lista gości

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, jakie elementy powinny być obecne w pierwsze urodziny dziecka, weźmy do ręki kartkę i przeanalizujmy listę gości. Czy impreza, którą chcemy zorganizować ma być przede wszystkim dla dziecka, a może bardziej dla gości?

Radzimy zaprosić najbliższych dziecku. Z całą pewnością dziadkowie będą osobami, dla których pierwsze święto wnuka będzie miało dużą wartość. Poza tym pomyślmy o zaproszeniu dzieci, z którymi nasz maluch spędza czas, może dzieci znajomych, kolegów ze żłobka czy zabaw w parku? Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością zaproszonych osób.

Zaproszenia

Pierwsze urodziny dziecka to świetna okazja do tego, aby wyżyć się artystycznie. Oddajmy wodze wyobraźni i sami przygotujmy zaproszenia. Niech będą kolorowe i oryginalne. Dobrym pomysłem jej wydrukowanie zdjęcia naszej pociechy. Pamiętajmy o niezbędnych informacjach dotyczących daty i godziny imprezy.

Jeśli nie chcemy wysyłać zaproszeń pocztą, możemy przygotować grafikę na komputerze i wysłać powiadomienia w mailu. Warto jednak przygotować wydrukowane wersje, które goście będą mogli zachować na pamiątkę.

Tort

Tort to jeden z obowiązkowych elementów, których nie może zabraknąć na pierwszej imprezie naszego dziecka. Jeżeli nie macie ambicji na wykonanie go samodzielnie, zorientujcie się, jakie torty oferują lokalne cukiernie.

Nie zapomnijcie sprawdzić oferty cukierni internetowych. Często cena jest bardzo atrakcyjna, a wykonanie przepiękne. Tort w kształcie zwierzątka, samochodu czy przedstawiający postać z bajki to tylko kilka z pomysłów. Liczy się efekt końcowy i uśmiech malucha, który na pewno ucieszy się na jego widok. Obowiązkowo pamiętajcie o świeczce!

Ozdoby

Pierwsze urodziny dziecka to także okazja do tego, aby przystoić nasz dom w niezwykły sposób. Nie musimy obawiać się kiczu - w tym specjalnym dniu udekorujmy mieszkanie w kolorowe balony, serpentynę i pompony.

Pamiętajmy o dekoracji stołu. Kolorowe serwetki, kwiaty i gadżety to świetny sposób, aby stworzyć wyjątkową atmosferę. Istnieje dużo firm, które oferują specjalne produkty z nadrukami z okazji roczku. Plastikowe kubeczki z twarzą dziecka, serwetki i naklejki z wydrukowanym imieniem solenizanta – do wyboru do koloru!

Modne w ostatnich latach stały się również przyjęcia tematyczne - znamy już pierwsze ulubione bajki, piosenki czy filmy naszego dziecka, które możemy wykorzystać jako pomysł na spotkanie. Dzieci mogą przebrać się za bajkowe postacie a my przygotować dekoracje, muzykę i przekąski odpowiadające wybranej tematyce. 

Na pamiątkę

Bardzo ciekawym pomysłem jest wykonanie czegoś w czasie przyjęcia, co będzie dla naszych pociech pamiątką na lata. Pierwsze urodziny dziecka to pretekst to tego, aby razem z całą rodziną posadzić drzewko z roku na rok obserwować jak rośnie razem z naszym maluchem. Zróbmy sesję fotograficzną w wesołych przebraniach z solenizantem w roli głównej. Następnie wywołajcie najlepsze zdjęcia i stwórzcie z nich album. Za kilka lat będzie to wspaniała pamiątka.

Udanej zabawy!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie