Położenie ma znaczenie, czyli kredyt dla firm ze wsparciem unijnym

Kredyt dla firm ze wsparciem unijnym to atrakcyjne rozwiązania finansowe, skierowane do polskich przedsiębiorców. Jednak każdy region posiada inne programy wsparcia. Sprawdź, na co możesz liczyć w swoim województwie.

Położenie ma znaczenie, czyli kredyt dla firm ze wsparciem unijnym
W jakim regionie otrzymasz kredyt dla firm ze wsparciem unijnym?

Polska stając się członkiem Unii Europejskiej, dostała ogromną szansę na pomoc w rozwoju w wielu kierunkach. Jednym z nich bez wątpienia jest sektor prywatny, w którym nieustannie powstają nowe przedsiębiorstwa, korzystające z licznych dopłat i rozwiązań, dostępnych dzięki pomocy europejskiej. 

 

Sprawdźmy zatem, kto może liczyć na kredyt dla firm ze wsparciem unijnym i gdzie można go uzyskać.

 

Na początku zaznaczmy, iż główną zaletą kredytów z unijnym wsparciem jest stosunkowo wysoka kwota oraz atrakcyjne warunki kredytowania, czyli obniżone oprocentowanie oraz prowizja.

 

Idea Bank - Kredyt z dopłatą

 

Zacznijmy od Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach którego przedsiębiorstwa mogą uzyskać kredyt dla firm ze wsparciem unijnym, przygotowany dzięki współpracy Idea Banku wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

 

Idea Bank posiada w swojej ofercie:

 

Oba typy kredytów ze wsparciem unijnym skierowane są do firm zarejestrowanych w następujących województwach:

 • warmińsko-mazurskim
 • lubelskim
 • podlaskim
 • świętokrzyskim
 • podkarpackim

 

Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwach zachodniopomorskim, dolnośląskim oraz pomorskim, mogą również liczyć na kredyt dla firm ze wsparciem unijnym od Idea Banku w formie kredytu na start, kredytu obrotowego oraz kredytu inwestycyjnego.

 

 

FM Bank i inicjatywa JEREMIE

 

Inną formą wsparcia unijnego, skierowanego do polskich przedsiębiorstw, jest inicjatywa JEREMIE, którą mogą zainteresować się mikro, małe oraz średnie firmy, działające na terenie województw:

 • pomorskiego
 • zachodnipomorskiego
 • wielkopolskiego
 • dolnośląskiego
 • łódzkiego
 • mazowieckiego

 

Inicjatywa JEREMIE, również finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wspiera polskie przedsiębiorstwa poprzez oferowanie standardowych instrumentów finansowych, czyli ułatwia dostęp do potrzebnych środków pieniężnych w formie pożyczek, kredytów czy poręczeń. Głównym celem inicjatywy JEREMIE jest zatem pobudzenie firm do działalności gospodarczej. 

 

Kredyt dla firm ze wsparciem unijnym, czyli poręczeniu JEREMIE, dostępny jest w FM Banku i skierowany jest do młodych przedsiębiorstw, rozpoczynających swoją działalność na rynku. Poręczenie JEREMIE umożliwia otrzymanie większej kwoty, czyli do 150 tysięcy złotych, oraz nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Programy stworzone przez Unię Europejską mają na celu pomaganie mieszkańcom krajów członkowskich w rozwoju gospodarczym. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi dopłatami i skorzystać z nowych możliwości.

 

 

Czytaj więcej:

Karta kredytowa dla pracowników, czyli przegląd wydatków firmowych »

Konkurs na pomysł na biznes, czyli jak zdobyć gotówkę na własną działalność »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie