3 fakty o polskich płatnościach internetowych

Z ostatnich doniesień wynika, iż przyzwyczajenia Polaków do płatności online zaczęły ewoluować. Jak płacimy w internecie?

3 fakty o polskich płatnościach internetowych
Jaki sposób płatności wybierasz kupując online?

Liczba konsumentów, dokonujących zakupów przez internet rośnie z roku na rok, również w Polsce. Nasi rodacy coraz bardziej ufają sprzedawcom online i coraz chętniej wybierają nowe sposoby płatności. Korzysta na tym nie tylko e-commerce, ale również inne branże, między innymi finansowa.

Jak Polacy płacą online?

 

1 fakt - przelewam, bo rozumiem

Przelew bankowy nadal wygrywa we wszystkich rankingach sposób płatności online. Polacy ufają najbardziej tradycyjnej formie, której wybór deklaruje ponad 60% internetowych kupujących. Prym wśród przelewów wiodą ich szybkie odpowiedniki, które ułatwia szeroko rozwinięta sieć tego typu transakcji, aktualnie oferowana prawie w każdym banku działającym w Polsce. Przekierowania do stron szybkich przelewów internetowych można znaleźć na większości stron e-commerce. 

Przelewy bankowe to forma najbardziej znana i rozpowszechniona na polskim rynku zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Konsumenci ufają tak tradycyjnemu rozwiązaniu, ponieważ rozumieją zasady jego działania. Najczęściej nie ma w nim ukrytych kosztów czy nieporozumień a transakcję można łatwo potwierdzić w systemie bankowości internetowej. Bezpieczeństwo ponad wszystko. 

2 fakt - karty rosną w siłę

Chociaż płatności kartami nadal nie cieszą się ogromnym zaufaniem wśród Polaków, ich liczba na rynku systematycznie wzrasta. W rozpowszechnianiu takiej formy uregulowania transakcji pomaga z pewnością systematyczna edukacja finansowa oraz stopniowe przyzwyczajenie Polaków do karcianych możliwości i zalet.

Kartą w internecie płaci aktualnie ok 31% konsumentów. Biorąc pod uwagę zeszły rok, wzrost ilości tego typu transakcji online szacuje się na ponad 30%. Pomimo ciągłego braku pełnego zaufania do kart płatniczych, rozpowszechnianie takich zabezpieczeń płatności jak chargeback pomagają w wybraniu plastiku przy zapłacie online.

3 fakt - smartfonem wyszukuję i płacę

Urządzenia mobilne na zawsze zmieniły sposób kupowania wśród konsumentów. Wielu z nas najpierw wyszukuje interesujący nas produkt na smartfonie, poznaje jego specyfikacje, porównuje ceny a dopiero na koniec podejmuje decyzję o zakupie. 

Płatności mobilne zdecydowanie ułatwiają dokonanie ostatniego kroku, na co wskazuje rosnąca ilość osób wybierających taką formę zapłaty. Smartfonem aktualnie płaci ok. 18% konsumentów, tablet wybierany jest przez 11%. Brak konieczności zmiany urządzenia w celu zakończenia transakcji to ułatwienie wybierane przede wszystkich przez młodszych konsumentów. Mężczyźni wykazują nieco więcej zaufania do płatności mobilnych, szczególnie za pomocą aplikacji czy sms, niż kobiety.

Rozwój technologii coraz szybciej zmienia nasze przyzwyczajenia i ułatwia wykonywanie codziennych zadań. Coraz skuteczniejsze i prostsze sposoby płatności online doceniane są rosnącą liczbę klientów e-commerce.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie