Nowoczesne pomysły na biznes na wsi

Czy własny biznes na wsi ma rację bytu? Jaką firmę otworzyć, by trafić w rynkową niszę i zyskać grono wiernych klientów?

Nowoczesne pomysły na biznes na wsi
Mieszkasz poza miastem? Masz szansę na oryginalność

Biznes nie musi kojarzyć się z wielkimi metropoliami, krzyczącymi neonami i symbolem amerykańskiego dolara. Coraz więcej osób udowadnia, że wystarczy dobry pomysł, smykała do interesów, trochę charyzmy i dobrej organizacji i własną firmę można stworzyć z dala od ogromnych miast i największych populacji. 

Jakie pomysły na biznes na wsi mogą stać się dla nas inspiracją?

Restauracja mebli

Stolarz lubiący zajmować się odnawianiem mebli może skorzystać na tym, że coraz większą popularnością w Polsce cieszą się sprowadzane z zagranicy antyki, których restauracja w innych krajach kosztuje znacznie więcej niż w kraju. 

Klienci coraz częściej proszą również o odpowiednią stylizację mebli, tak, by nadać im charakter wywodzących się z wybranej epoki (na przykład niezwykle ostatnio popularnego 20-lecia międzywojennego).

Sklep ze zdrową żywnością

Moda na zdrowe odżywienie od kilku lat niezmiennie w rozkwicie. 

  • Napędzana pełnymi niewymawialnych chemicznych nazw machina zachęca nas do sięgania po niepryskane owoce oraz oparcie naszych diet na warzywach i bogatych w błonnik zbożach. 
  • Sklep ze zdrową naturalną żywnością to pomysł na biznes na wsi dla tych, którzy zainwestują w dobrą reklamę i mieszkają w niedalekiej odległości od większych aglomeracji. 
  • Przy okazji można również wspomóc lokalnych producentów, którzy posiadają naturalne produkty ze sprawdzonego źródła, np. swojego ogródka.

Wypożyczalnia rowerów

Wiele ludzi ucieka z miast na wieś w poszukiwaniu ciszy, spokoju i świeżego powietrza. 

W pobliżu gospodarstw agroturystycznych panuje jeszcze większy ruch, a zmęczonych codziennymi dojazdami do pracy i staniem w ulicznych korkach mieszkańców miast nietrudno namówić na miłą rowerową przejażdżkę.

Wycieczki krajoznawcze

A może chciałbyś popromować lokalne krajobrazy i swoją okolicę? Organizuj wycieczki dla szkół i turystów. Twój region na pewno ma dużo do zaoferowania.

  • Przygotuj trasy piesze czy rowerowe. 
  • Zorganizuj biegi przełajowe dla pasjonatów i promuj zdrowy styl życia.
  • Poszukaj partnerów biznesowych wśród lokalnych hodowców koni czy innych zwierząc.
  • Znajdź lokalną restaurację, znaną z przysmaków i zaproś odwiedzających na pyszny obiad.

Własna agencja

Bezrobocie w Polsce wciąż sięga dwucyfrowych wartości, a z największym problemem wynikającym z braku zatrudnienia borykają się małe miejscowości oddalone od największych aglomeracji miejskich czy przedsiębiorstw. 

Można to jednak wykorzystać. 

  • Dobrym pomysłem na biznes na wsi okazało się dla niektórych otwarcie własnych agencji pośredniczących w poszukiwaniu niań, opiekunek dla dzieci czy osób starszych. 
  • Nie od dziś wiadomo, że największym doświadczeniem i czułością potrafią obdarzyć innych panie, które same wychowały niejedno pokolenie młodych ludzi.

Pralnia

Coraz więcej zatrudnionych musi w pracy przestrzegać wyznaczonego dress-code’u, zakłada więc białe koszule, spodnie w kant i ciemne marynarki, a po powrocie do domu po parunastu godzinach pracy nie ma już czasu ani siły na zrobienie prania i wyprasowanie czystych rzeczy. 

  • Pomysłem na biznes na wsi dla tych, którzy mają duże niezagospodarowane przestrzenie może być więc otwarcie pralni i prasowalni.

Pamiętajmy, że pierwszym krokiem do własnego biznesu jest dobry pomysł. Pomimo przepełnienia rynku pewnymi usługami, skrywa on wciąż wiele nisz, których odkrycie może stać się gwarancją sukcesu. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Pomysł na biznes w domu, czyli zostań freelancerem »
Jak sfinansować swój pomysł na biznes? »
Franczyza jako pomysł na własny biznes »
Dotacje z urzędu pracy na startup »
Własny biznes 2015: jak sfinansować startup? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie