Pomysł na biznes w domu, czyli jak powstał Facebook

Pomysł na biznes w domu może przerodzić się w międzynarodowy projekt, czego przykładem może być powszechnie znany, posiadający ponad miliard użytkowników na świecie, Facebook.

Pomysł na biznes w domu, czyli jak powstał Facebook
Pomysł na biznes może przerodzić się w firmę wartą miliardy

Niejednokrotnie słyszeliśmy historię o tym, że pomysł na biznes w domu przerodził się w miliardowe przedsiębiorstwo, tak jak to było w przypadku dobrze wszystkim znanego Facebooka. 

 

Krótko, jednak z sukcesem

 

Obecnie Facebook to najbardziej znany i powszechny portal społecznościowy w Polsce, z którego ludzie korzystają w celu kontaktowania się, a także dzielenia się informacjami o swoim życiu. Jest to stosunkowo młody biznes, który osiągnął ogromny sukces w szybkim czasie. Facebook powstał jako typowy pomysł na biznes w domu, a konkretniej w akademiku na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych przez studentów w lutym 2004 roku. 

 

Początkowo Facebook był przeznaczony przede wszystkim dla studentów uczelni Harvard, a następnie uczniów szkół średnich oraz innych uniwersytetów. Głównym pomysłodawca projektu był Marc Zuckerberg, który dzięki portalowi w 2008 roku trafił na listę najbogatszych ludzi na ziemi. W wieku 23 lat Marc Zuckerberg został najmłodszym miliarderem na świecie. Pomysł na biznes w domu przerodził się w miliardowe przedsięwzięcie, które nadal się rozwija. Nie tak dawno dokonał zakupu Instagram, który obecnie zdobywa sukcesy wśród młodych ludzi.

 

Jak zacząć? Liczy się dobry pomysł na biznes

 

Dzięki internetowi w zaciszu domowym można stworzyć swój własny biznes. Obecnie internet jest narzędziem o ogromnym znaczeniu i potęgą, za pomocą której sami możemy stworzyć interesujące projekty. Takie znane portale jak ebay, czy Twitter także powstały jako nieznaczące strony internetowe. 

 

Facebook jest doskonałym przykładem, dla którego warto zainwestować w pomysł na biznes w domu, gdyż może okazać się trafionym sposobem na życie, spełnić marzenia i przynieść wysokie dochody. Może to zmotywować wielu z nas do tworzenia projektów, gdyż nawet mała inwestycja może zamienić się w znaczące przedsięwzięcie.

 

Przy okazji, zapraszamy na naszą stronę na Facebooku!

 

Czytaj więcej:

Pomysł na biznes w domu sposobem na bezrobocie »

Dobry pomysł na biznes przyszłości »

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie