Pomysł na biznes w domu, czyli zostań freelancerem

Dzięki rozwojowi Internetu każdy, kto ma swój pomysł na biznes w domu może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przekonać ich do swojej pracy.

Pomysł na biznes w domu, czyli zostań freelancerem
Jeśli cenisz sobie niezależność zostań wolnym strzelcem i pracuj na własną rękę
  • freelancer, czyli wolny strzelec
  • outsourcing

Jeśli cenisz sobie niezależność, nie chcesz podlegać sztywnym harmonogramom i masz ciekawy pomysł na biznes w domu, zostań wolnym strzelcem i stań się sobie sterem i okrętem!

Kim jest freelancer?

Koncept freelancera to innymi słowy koncept osoby samozatrudnionej, niezwiązanej z żadnym pracodawcą przez dłuższy czas. Zdarza się, że wolni strzelcy są reprezentowani przez agencje lub firmy, które pomagają znaleźć nabywców ich usług. Inni są zupełnie niezależni i dbają o swoje interesy od A do Z.

Wolnym strzelcom pomógł rozwój Internetu, dzięki któremu wszyscy ci, którzy mieli swój pomysł na biznes w domu, mogli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przekonać ich do swojej pracy. Niezależni pracownicy są najczęściej silnie wyspecjalizowani w jednej dziedzinie i działają przede wszystkim na polach, wymagających twórczej smykałki czy wyobraźni, takich jak:

  • muzyka,
  • reżyseria,
  • dziennikarstwo i publikacja,
  • fotografia,
  • programowanie stron www,
  • doradztwo,
  • tłumaczenia specjalistyczne.

Jak zostać wolnym strzelcem?

Jeśli masz swój pomysł na biznes w domu i szukasz kontaktów, które pomogą ci się przebić do świadomości większego grona odbiorców, skorzystaj z profesjonalnych portali społecznościowych takich jak Linkedln czy GoldenLine. Poszukaj grup coworkingowych zrzeszających wolnych strzelców i skorzystaj na ich doświadczeniu i pomocy.

Z usług freelancerów coraz częściej korzystają firmy, zlecając im realizację różnych projektów w ramach outsourcingu. Mogą to być zarówno projekty graficzne czy architektoniczne, jak i informatyczne lub budowlane. Zakres poszukiwanych usług jest naprawdę niezwykle szeroki.

Wolny strzelec na pewno ma szansę na wysokie zarobki, z drugiej jednak strony sam musi zadbać o pozyskiwanie nowych zleceń i ich terminową realizację. Freelancer musi być więc osobą zorganizowaną i zmotywowaną. Nie należy również zapominać o tym, że przedstawiciele wolnych zawodów sami muszą sobie radzić ze wszystkimi formalnościami, a odprowadzane przez nich składki na ZUS nie będą należały do niskich.

Poznaj inne moźliwości:
Franczyza jako pomysł na własny biznes »
Dobry pomysł na biznes we współpracy z PARP »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie