5 pomysłów na biznes w domu

Istnieje wiele powodów, na których ludzie decydują się na biznes w domu. Nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, ale a pewno znajdą się tacy, dla których może być to strzał w dziesiątkę!

5 pomysłów na biznes w domu
Porady dla poszukujących zawodowego natchnienia.

Życie pisze różnorakie scenariusze i bardzo często nasza kariera zawodowa zatacza koła.

  • Wracamy na studia
  • Bierzemy urlop dziekański
  • Rzucamy pracę na etat
  • Rodzimy dziecko

Możemy przytoczyć wiele innych przypadków, których rezultatem jest rozmyślanie czy może biznes w domu jest tym, czego nam teraz potrzeba.

Każdy ma swoje zainteresowania i radzilibyśmy posłuchać serca i na początku spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki rodzaj pracy w domu sprawiłby nam satysfakcję?

Jeżeli odpowiedź nie przychodzi od razu, poznajcie pięć naszych pomysłów na biznes w domu.

 

Proste pomysły na biznes w domu

 

1. Copywriting

Jeżeli nie macie doświadczenia w pisaniu, ale zawsze sprawiało Wam ono przyjemność, polecamy założyć bloga i rozpocząć przygodę z copywritingiem.

Na początek róbcie to hobbystycznie, rozwijajcie literackie zdolności, szukajcie inspiracji. Z biegiem czasu spróbujcie nawiązać kontakt z wybranymi portalami, które oferują teksty z interesującego Was zakresu. Próbujcie sił na lokalnych portalach, odwiedzajcie strony internetowe, które szukają freelancerów (np. oferia.pl/zlecenia, www.forum.optymalizacja.com/), a także popularne portale pracy, takie jak www.pracuj.pl, www.gumtree.pl).
 
 

2. Koperetycje

Jeżeli znacie języki obce i lubicie dzielić się swoją wiedzą w innymi, zdecydujcie się na językowy biznes w domu.

Technologia oferuje również świetną możliwość korepetycji zdalnych za pomocą Skype. Dzięki tej aplikacji możecie przeprowadzać lekcje zdalnie i budować tym samym sieć kontaktów na całym świecie bez ograniczeń. Można także wybrać opcję tradycyjnych korepetycji i popytać rodzinę i znajomych o zainteresowanych. Lekcje dla początkujących nie wymagają ogromnej wiedzy, wystarczy często, że przypomnimy sobie podstawy. Domowy budżet wzbogaci się za to momentalnie.
 
 

3. Organizacja imprez

Jeżeli jesteście osobami aktywnymi, kochającymi imprezy i planowanie -  ten pomysł na biznes w domu na pewno spełni zadanie.

Bardzo często organizacja imprez to koszmar dla solenizantów, rodziców czy firm. Jeżeli stworzenie planu wydarzenia, organizacja dekoracji czy zaproszeń Was nie przeraża, rozpocznijcie przygodę zadowową w roli Event Plannera. Zdziwicie się, jak wysokie potrafią być stawki i ile radości sprawi dobra organizacja imprezy. Im więcej zadowolonych solenizantów, tym więcej potencjalnych klientów. Poczta pantoflowa potrafi zdziałać cuda.
 
 

4 Media społecznościowe nie tylko dla zabawy

Social media opanowały nasz wirtualny świat. Nikt już nie wyobraża sobie promocji firmy bez Facebooka czy fotograficznego Instargrama.

Nie wszyscy mają jednak świadomość i potrzebną wiedzę, jak z tego typu mediów korzystać. Budowanie marki, nawiązywanie kontaktów w sieci, branding internetowy – to wszystko możecie połączyć i rozpocząć biznes w domu. Jeżeli nie jest Wam obcy Twitter, Facebook, Instagram czy Pinterest – jest to ciekawa perspektywa. Oferty można znaleźć na popularnych portalach pracy a także np. na www.wirtualnemedia.pl.
 
 

5 Artystyczny biznes w domu

Jeżeli od zawsze kochaliście sztukę i interesuje Was grafika, design czy achitektura, może warto pomyśleć o pracy jako freelancer? Projekty można przygotowywać w domu.

Jeśli nie macie odpowiednich umiejętności i kursów, ale prace manualne to coś, co uwielbiacie, może warto rozpocząć produkcję autorskiej biżuterii? Możliwości jest sporo: własne ubrania, kosmetyczki, torebki. A może szycie autorskich poduszek? Tyle pomysłów, ile artystycznych dusz!

Swoje dzieła możecie natomiast sprzedawać przez internet, np na stronie dawanda.pl lub innych platformach dla kreatywnych osób. Warto porozmawiać również z właścicielami lokalnych butików, którzy mogą zgodzić się na pomoc w sprzedaży oryginalnych wyrobów. 
 

Powodzenia w kreowaniu swojej kariery nie wychodząc z domu!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie