Pomysł na prezent dla taty

Święta to spore wyzwanie dla dzieci, którzy chcą obdarować swoich rodziców trafionym zakupem. Gdzie szukać inspiracji i znaleźć pomysł na prezent dla naszych ojców?

Pomysł na prezent dla taty
Co sprezentować naszemu ojcu?

Kupienie podarunku dla jednego z naszych rodziców to spore wyzwanie. Szukając pomysłowych inspiracji na wymarzony prezent dla ojca warto zastanowić się nad jego zainteresowaniami, stylem, sposobem bycia i charakterem. Pod uwagę należy wziąć również budżet, jakim dysponujemy, pamiętając jednak i o tym, że nawet najdroższa rzecz ma swój tańszy, niekoniecznie wykonany z gorszej jakości materiałów, odpowiednik.

Nie zapomnijmy również, że udany prezent to nie ten, na który wydamy fortunę, ale ten, który sprawi ukochanym tatom najwięcej radości.

Dla zapracowanego taty

Panom, którzy spędzają długie godziny w biurach i wciąż zapamiętywać muszą niezaliczoną ilość informacji z pewnością przyda się organizer. Możemy postawić na zakup pięknie wydanego notesu lub całego zestawu z miejscem na wizytówki, długopisy, kalendarz czy dobranymi do całości dekoracjami, które tata postawić będzie mógł na biurku.

Może ucieszy go nowy portfel z dużą liczbą przegródek pozwalających na lepszą organizację dokumentów albo teczka dająca gwarancję utrzymania wszystkich niezbędnych papierów w idealnym stanie i porządku?

Innym dobrym pomysłem dla taty spędzającego długie godziny w biurze będzie wywołanie rodzinnego zdjęcia i sprezentowanie rodzicowi w ramce, którą będzie mógł postawić na swoim biurku. 

Sprawdźmy czy tata ma porządny neseser lub torbę na laptopa - jeśli stwierdzisz, iż codziennie używana aktówka straciła swój wyjściowy charakter, masz gotowy pomysł na prezent.

Dla ceniących wyszukaną elegancję

Tatę, który lubi połączenie funkcjonalności z ciekawym, stylowym designem z pewnością ucieszy wyszukane pióro – producenci prześcigają się nie tylko w tworzeniu oryginalnych i eleganckich modeli, ale również ich opakowań.

Prezent w postaci zegarka – a w bogactwie różnorakich modeli możemy teraz swobodnie wybierać – może okazać się trafnym wyborem dla panów lubiących klasyczną elegancję. Może warto zainwestować w skórzany pasek albo oryginalne spinki do mankietów?

Dla taty, o którym wiemy wszystko

Jeśli znamy gust naszych ojców, bez problemu wybierzemy najlepszy dla niego zapach w perfumerii – butelki najlepszych światowych marek to czasami prawdziwe dzieła sztuki, a kryjące się w nich zapachy mogą stać się prawdziwym uzupełnieniem męskich cech charakteru.

Odpowiednim prezentem dla ojca, którego upodobania znamy na wylot, może też być niedawno wydana książka ulubionego pisarza. Czy tata nie wspominał, że chętnie dowiedziałby się czegoś o starożytnych cywilizacjach albo dał się pochłonąć nowemu szwedzkiemu kryminałowi?

Sentymentalni ojcowie z pewnością ucieszą się ze wspomnienia swojej młodości. Może warto zainwestować w kolekcjonerskie wydanie jego ulubionego filmu sprzed lat? Tata uwielbia serial o wikingach albo brytyjskiej arystokracji, ale nie może śledzić nowych odcinków na bieżąco w telewizji? Może kupić mu płytę z ciekawym dodatkami zza kulis pracy na planie serialu? Nie zapomnijmy również o muzyce - wydanie zbioru ulubionych piosenek zespołu z młodości pomoże tacie poczuć się jak za czasów studenckich.

Nie zapomnijmy również o wytrawnych trunkach. Dobra butelka czerwonego wina czy kilkuletniej whisky z pewnością sprawi tacie przyjemność. Dla ojców, którzy nie są fanami alkoholowych napojów a dbają o swoje zdrowie można nabyć butelkę wzmacniającego płynu lub soku z aloesu. 

Dla taty, którego nie sposób zatrzymać w domu

Ciekawym wyborem dla taty, który lubi nowe wyzwania i dobrą zabawę może być karnet na siłownię lub wejściówka na mecze ulubionej drużyny piłkarskiej. Z pewnością nie rozczaruje go możliwość zabawy w paintball, wizyta na kręgielni lub na torze wyścigowym, gdzie poczuć będzie się mógł jak prawdziwy kierowca rajdowy.

A może wystarczy nowy zestaw GPS lub, dla tradycjonalistów, mapa Europy wraz z przewodnikiem po jej mniej uczęszczanych zakątkach, by zachęcić go do szukania niezdobytych jeszcze przez turystów miejsc? Możemy również zabrać tatę na weekend w Tatry czy Bieszczady i spędzić z nim trochę rodzinnego czasu na przechadzkach. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie