7 pomysłów na super tani prezent

Świąteczne prezenty to spore obciążenie dla grudniowego budżetu domowego. Jak znaleźć pomysły na niedrogie podarunki, które sprawią przyjemność pomimo niewielkiego kosztu?

7 pomysłów na super tani prezent
Szukasz niedrogiej inspiracji na prezent?

W dobie łatwego dostępu do licznych udogodnień i nowinek technologicznych, czasami nie łatwo znaleźć ciekawy prezent, kiedy w naszym portfelu pusto. Co podarować bliskim na Święta Bożego Narodzenia, gdy budżet nie pozwala na szaleństwo? Jaki niedrogi prezent sprawi radość ukochanym, odwracając uwagę od ceny oryginalnym wykonaniem, włożonym w jego przygotowanie lub zdobycie sercem i dopasowaniem do potrzeb obdarowywanego?

Niedrogie prezenty dla najbliższych

 

Przepis na Święta

Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą się z kuszącymi zapachami cynamonu, skórki pomarańczy i korzennych przypraw. Smaczny, pachnący prezent może sprawić wiele radości ukochanemu łasuchowi. Przygotowanie soczystego makowca, ciężkiego tortu z bakaliami albo lukrowanych pierniczków powinno dodatkowo wypełnić długie zimowe wieczory radosną atmosferą oczekiwania.

Wypieki można pięknie zapakować lub ozdobić zielonymi gałązkami świerku, by uczynić z taniego w przygotowaniu upominku prawdziwe dzieło sztuki.
 

Prezent zamknięty w słoiku

Innym jadalnym pomysłem na prezent są domowe przetwory, najlepiej wykonane samemu. W ciągu roku sporo z nas przygotowuje swoje owocowe dżemy, marynowane grzybki czy pyszne kiszone ogórki. Słoiczek wystarczy ładnie zapakować, dodać nieco personalizacji i podarunek gotowy. 

Alternatywnym pomysłem jest zakup produktów z regionu, które rzadko trafiają na nasze stoły. Słodki miód z sąsiedzkiej pasieki czy pyszna konfitura z pobliskiego sklepiku z wyrobami domowymi to tylko kilka propozycji. Dla osób lubiących alkoholowe trunki warto poszukać lokalnie przygotowywanego wina lub przygotować domowy likier czy nalewek z regionalnych czy sezonowych owoców.
 

Pomysł na wspomnienia

Ozdobione skromną ramką zdjęcie podarowane bliskim w tym najbardziej rodzinnym czasie w roku może być źródłem prawdziwych emocji i świadectwem wspólnie przeżytych chwil. Prezent powinien zostać wybrany specjalnie z myślą o obdarowywanym – przyjaciółkę może ucieszyć fotografia ze wspólnego wypadu do Wenecji, a tatę ze spływu kajakowego, w którym mu towarzyszyliśmy. Zdjęcie można też trochę podrasować tak, by przypominało okładkę kolorowego magazynu czy kadr z ulubionego filmu. Ramkę kupimy w sklepie za niewielkie pieniądze, ale przy odrobinie talentu manualnego wykonamy ją również sami.
 

Rodzinny kalendarz

Zdjęcia można nie tylko oprawić, ale również zebrać i wydrukować w formie kalendarza. Wystarczy papier lepszej jakości i dobra drukarka, szablony kalendarzy można znaleźć w internecie. Przeszukaj zgromadzone przez lata rodzinne zdjęcia i wybierz momenty, które wszystkim zapadły w pamięć. Możesz posegregować je miesiącami, chronologicznie lub skupić się na jednym członku rodziny. Wystarczy nieco kreatywności!
 

Spersonalizowany notatnik

Ukochanym podarować możemy również zwykły zeszyt, z którego zawartości uczynimy świadectwo najpiękniejszych chwil. Na każdej kolejnej stronie notatnika zapisać możemy wydarzenia z mijającego roku, które sprawiły obdarowywanemu szczególną radość lub były dla niego bardzo istotne, ubarwiając opowieść zdjęciami, kolorowymi wycinkami nawiązującymi do minionych chwil, cytatami pasującymi do zdarzenia czy zabawnymi wypowiedziami rzuconymi przez kogoś mimochodem. Zachęćmy obdarowywanego, by sam kontynuował naszą opowieść.
 

Gra świąteczna

Tani prezent, w który włożyć można dużo serca przygotowując go tak, by w pełni odpowiadał gustowi obdarowywanego, może też być własnoręcznie przygotowana gra. Na kartkach papieru stworzyć możemy własną planszówkę, której kolejne etapy odpowiadać mogą kolejnym etapom z życia ukochanej osoby albo ważnym wydarzeniom prowadzącym aż do mety – tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Do przygotowania gry możemy też wykorzystać prezentację Power Point, a w arkuszu Excel stworzymy zabawną świąteczną krzyżówkę. Wymyśl pytania, na które odpowiedź znasz tylko ty i twoja siostra, posiłkując się wspomnieniami z dzieciństwa.
 

Bezcenny czas

Kiedy ostatni raz udało Ci się spełnić cały dzień lub chociaż jego część z bliską Ci osobą? Zapomnij o pracy na kilka godzin, weź dzień wolny i poświęć się w pełni przyjacielowi, rodzicowi czy rodzeństwu. Zaproś ich do kina, na kolację lub wycieczkę po mieście. Jako prezent możesz przygotować karnet lub zaproszenie na konkretny dzień, przygotować plan lub oddać się spontaniczności.

A może warto zaszaleć i wyjechać gdzieś wspólnie na cały weekend? Poszukaj niedrogich ofert lub odezwij się do dawno nieodwiedzanych znajomych z drugiego końca Polski. Nie tylko spędzisz czas z bliską Ci osobą, ale również odnowisz starszą znajomość. 
 

Udany prezent dla bliskich łączy estetykę wykonania z dostosowaniem do potrzeb i marzeń obdarowywanego świadczącym o czasie poświęconym na wybór odpowiedniego upominku. Własnoręcznie przygotowane podarunki mogą sprawić bliskim dużo radości, a ich wykonanie nie obciąży naszego i tak nadszarpniętego zimą budżetu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie