Pomysł na wakacje: Rejs po jeziorach mazurskich

Szukasz pomysłu na spędzenie niezapomnianych chwil na świeżym powietrzu? Odwiedź krainę największych polskich jezior, wypłyń w rejs i poznaj uroki Mazur!

Pomysł na wakacje: Rejs po jeziorach mazurskich
Mazurska żegluga, czyli recepta na wymarzony urlop

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to ponad 200 km dróg wodnych. Czy może być coś piękniejszego niż malowniczy rejs wodnymi szlakami? Poznanie wielu uroczych zakątków, cowieczorne mazurskie zachody słońca umilone dźwiękami szant czy zabawa w prawdziwej tawernie… Żeglowanie po Mazurach to również okazja do głębszego poznania bogactwa przyrody tego regionu. Kilkudniowy rejs to doskonały pomysł na wakacje pełne wrażeń.
 

NIEZAPOMNIANE WAKACJE: REJS PO MAZURACH

 

ŻEGLARSKI RAJ

Mazury zwane Zielonymi Płucami Polski to prawdziwy raj dla wszystkich fanów sportów wodnych, zwłaszcza dla żeglarzy i kajakarzy. Region oferuje dostęp do ponad 2 tysięcy jezior o powierzchni ponad 1 ha, wiele rzek oraz sieć kanałów łączącą ze sobą poszczególne jeziora, a także łączące Pojezierze Mazurskie z Wisłą.

 

GDZIE TA KEJA…

Krainę najpiękniejszych jezior w Polsce najlepiej więc poznawać z perspektywy pokładu, czyli wybierając się w rejs. W zależności od ilości wolnego czasu oraz zasobu portfela, nasza wyprawa może trwać kilka godzin, dni, a nawet tygodni. Najpopularniejsze kursy to te 7, 14 i 21-dniowe.
 
Ceny rejsów często uzależnione są przede wszystkim od ilości dni żeglugi, daty rezerwacji (zniżki na kursy wykupione z dużym wyprzedzeniem), ilości osób na pokładzie czy opcjonalnego wyżywienia i opłat portowych. Jeżeli chcemy wybrać się w tygodniowy rejs, musimy być przygotowani na wydatek ok. 1 300 zł.   

 
► Niewątpliwie najciekawszą trasą żeglugi jest rejs przez całe Mazury, czyli rozpoczęcie żeglugi z portu w Rucianem Nidzie do Węgorzewa, bądź odwrotnie: z Węgorzewa do Rucianego Nidy. Trasa ta pozwoli na poznanie dużej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich włącznie z jego odnogami oraz odwiedzenie znanych portów i przystani, m.in. w Mikołajkach i Giżycku.

 

PRZYGODA ŻYCIA

Żeglowanie to nie tylko oferta turystyczna zapewniająca miłe spędzenie czasu na wodzie. To swoisty styl życia. Kto raz połknie bakcyla żeglugi, ten z pewnością będzie marzył o kolejnej wyprawie.
 
Podczas rejsu mamy bowiem okazję do poznania wspaniałych ludzi, skorzystania z wielu okolicznych atrakcji regionu (zwiedzanie), zdobycia podstawowych umiejętności żeglarskich oraz poznania bogatej kultury żeglarskiej np. poprzez uczestnictwo w cowieczornych ogniskach, szantach czy imprezach żeglarskich.
 
 

PRZYDATNE STRONY

 

CO ZWIEDZAĆ na Mazurach?

Będąc na Mazurach warto poznać wszystkie atrakcje jakie region ma nam do zaoferowania.
 
Oprócz malowniczych szlaków wodnych na szczególną uwagę zasługują przykładowo:
 
  • Most obrotowy z 1889 roku znajdujący się w Giżycku,
  • Twierdza Boyen w Giżycku,
  • Piramida w Rapie (w pobliżu Bań Mazurskich) – grobowiec rodziny Farenheit,
  • Wilczy Szaniec – kwatera Hitlera w Gierłoży,
  • Wiadukty w Stańczykach przypominające rzymskie akwedukty,
  • Całoroczny Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie,
  • Krzyżacki zamek w Rynie,
  • Ponad 100-letnia Ełcka Kolej Wąskotorowa.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie