Pomysły na niedrogi strój karnawałowy

Udany strój karnawałowy to nie kwestia ilości wydanych pieniędzy, ale kreatywnego pomysłu na oryginalne wykonanie.

Pomysły na niedrogi strój karnawałowy
Daj się ponieść fantazji w trakcie karnawału!

Poprzedzający nadejście Wielkiego Postu czas to okres wesołych zabaw karnawałowych, hucznych parad i maskowych balów. W karnawale możemy puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na oryginalne przebrania. Jak skompletować niedrogi strój na karnawałową zabawę przebieraną?
 

Oryginalny a tani strój karnawałowy: Pomysły

 

Wykorzystaj to, co masz

Przepastne szafy naszych domów kryją wiele rzeczy, o których posiadaniu już nawet nie pamiętamy.

W karnawale warto sięgnąć do dawno zapomnianych zakamarków, opierając pomysł na przebranie karnawałowe na oryginalnych ubraniach gromadzonych przez lata w różnych zakątkach domowych pomieszczeń. Może trafimy na niebanalne stroje noszone jeszcze przez nasze mamy czy babcie, które w naturalny sposób podsuną nam pomysł na przebranie retro? Może długa spódnica przyda się do stworzenia kolorowego stroju hipiski, a zamszowa kamizelka nasunie skojarzenia z piękną Pocahontas?

Przeglądając ubrania staraj się poszukać w myślach czy podobnej marynarki lub bluzki nie wypatrzyliście w filmie lub serialu. Ikoniczni bohaterowie kina często nie mają trudnych do skopiowania strojów. Pomyśl o Audrey Hupburn w "Śniadaniu u Tiffany'ego", Pipi Pończoszance czy Kobiecie Kot - wystarczy nieco wyobraźni, dobry makijaż i strój gotowy.

Z codziennych ubrań można również zestawić strój karnawałowy, kojarzący się z konkretnych zawodem. Na jedną noc zostań tajemniczą jasnowidzką, mimem czy sportowcem. 
 

Odwiedź second-handy

Pomysł na karnawałowe przebranie można oprzeć również na rzeczach znalezionych w sklepach z ubraniami z drugiej ręki – wykorzystane raz lub kilka razy w roku przebrania nie muszą być nowe, a drobnych defektów ubrań w szale radosnych imprez nikt nawet nie zauważy.

W second-handach znajdziemy wiele oryginalnych części strojów, które z pewnością podsuną ciekawe pomysły na niebanalne karnawałowe przebrania – może będzie to kapelusz czarownicy albo łańcuch hawajskich kwiatów? W sklepie z ubraniami z drugiej ręki bez problemu skompletujemy cały strój za niewielkie pieniądze.
 

Przerabiaj i szukaj

Pomysł na oryginalny i niedrogi strój karnawałowy bez problemu znajdziemy również w niezawodnym internecie – szukając inspiracji zastanówmy się nad wykorzystaniem rzeczy, które już posiadamy, znajdując jedynie wskazówki co do ich odpowiedniego przerobienia na konkretne przebranie. Warto odwiedzić strony z video-przewodnikami lub poszukać poradników "zrób-to-sam". Szukajmy pomysłów nie tylko na stroje karnawałowe - inspirację możemy również znaleźć w amerykańskim święcie Halloween.

Nie wahajmy się wziąć w ręce igły i nitki bądź wyjąć z kąta maszyny do szycia i spróbować stworzyć własne fantazyjne przebranie ze skrawków kolorowych materiałów o różnych fakturach i wzorach. Ozdoby przygotujemy we własnym zakresie z piórek, papieru czy korali, wspomagając się kredkami, farbkami, klejem i brokatem.

Inspiracji na ciekawy strój karnawałowy szukajmy we własnych szafach lub wśród ubrań naszych najbliższych, a pomysły z pewnością nasuną nam się same.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie