8 pomysłów na niedrogie Walentynki

Walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Jak niedrogo zorganizować niezapomnianą niespodziankę dla ukochanej osoby?

8 pomysłów na niedrogie Walentynki
Jak spędzić przyjemnie romantyczne chwile?

Walentynki to szczególna okazja, by pokazać ukochanym, jak bardzo cenimy sobie ich bliskość, wsparcie i miłość. Pomysł na wymarzony Dzień Zakochanych wcale nie musi opierać się na pokaźnym objętościowo portfelu – czasami to najprostsze gesty i pamięć pomogą zmienić zwyczajne chwile w pełne radości świętowanie. Jak zorganizować niezapomniane Walentynki, nie nadwerężając przy okazji budżetu?
 

Jak zaplanować niedrogie Walentynki?

 

Kino domowe

Chociaż wiele par decyduje się na wspólny wieczór w kinie, film obejrzany w domowym zaciszu może okazać się znacznie lepszym pomysłem na Walentynki.

W domowych pieleszach zadbać możemy o odpowiedni nastrój dostosowany do upodobań ukochanej osoby – aromatyczne świece, wytrawne wino, miękkie poduszki, nastrojowe oświetlenie i przyjemny wystrój.
 

Przez żołądek do serca

Romantyczna kolacja dla dwojga nie musi mieć miejsca w najbardziej luksusowej restauracji w mieście, by ukochana osoba uwierzyła w prawdziwość naszych uczuć. Własne wysiłki kulinarne i próba jak najlepszego trafienia w smakowe upodobania bliskiej osoby bez wątpienia zostaną docenione. A może to wspólne przygotowywanie ulubionych potraw przyniesie więcej radości?

Jeśli gotowanie nie jest Waszą mocną stroną, możecie zamówić jedzenie z dostawą do domu. Innym pomysłem jest wyszukanie lokalnych warsztatów kulinarnych, które pomogą w spędzeniu przyjemnego wieczoru na dopieszczaniu podniebienia wykwintnym jedzeniem.
 

Miłość na papierze

Chociaż pisanie listów miłosnych uważane jest przez wielu za przeżytek, w Walentynki to na papierze warto opowiedzieć ukochanym o swojej miłości. Zapach papieru, odręczne pismo, kształtne literki i ozdobna papeteria wzruszą bardziej niż wiadomość wysłana dzięki osiągnięciom nowych technologii.
 

Relaks w domowym zaciszu

Zakochanym często nie potrzeba do szczęścia niczego więcej poza bliskością drugiej osoby. Udanym pomysłem na niedrogie Walentynki może się więc okazać zorganizowanie nastrojowego wieczoru w domowy zaciszu.

Wspólna gorąca kąpiel przy świecach, lampce wina i dźwiękach nastrojowej muzyki połączona z relaksacyjnym masażem wonnymi olejkami zapewnią przyjemne odprężenie.
 

Całodniowe świętowanie

Walentynki świętować można niedużym kosztem przez cały dzień, zostawiając dla ukochanej osoby drobne upominki ukryte w miejscach, do których sięgnie, szykując poranną kawę albo wybierając strój do pracy. Na szafce nocnej zostawić można wiersz miłosny, a na stole w kuchni kwiaty. Wypisana szminką na lustrze dedykacja będzie miłą poranną niespodzianką.
 

Śniadanie do łóżka

Śniadanie wniesione do łóżka na ozdobnej tacy jest gwarantem udanego leniwego poranka w Walentynki. Nie zapomnij o świeżych sokach, aromatycznej kawie, kruchym pieczywie, słodkich konfiturach i mlecznej czekoladzie. Pod filiżanką z kawą możesz umieścić papierowe zawiniątko z miłosnym wyznaniem lub drobnym upominkiem.
 

Drobny upominek

W Walentynki warto pamiętać o drobnym prezencie dla ukochanej osoby. Upominek nie musi być drogi, ważne, by świadczył o naszej pamięci, kreatywności i chęci wpasowania się w gust obdarowywanej osoby.

Bukiet kwiatów, własnoręcznie wykonane ciasto w kształcie serca, przygotowany wcześniej album ze zdjęciami upamiętniającymi wspólnie spędzone chwile czy oryginalna kartka z próbką własnej poezji z pewnością ucieszą obdarowywanych.
 

Nastrój wnętrz

Niepowtarzalną atmosferę w Walentynki zapewnić może również odpowiednio przystrojone mieszkanie. Inwestycja nie musi być duża – wystarczą płatki róż rozsypane w sypialni czy łazience, pojedyncze kwiaty stojące w wazonach we wszystkich pomieszczeniach, własnoręcznie wykonane ozdoby z orgiami czy wonne świece na stolikach.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie