Pożyczka dla studenta - gdzie ją dostaniemy?

Wiele instytucji stara się wprowadzić nowe projekty do swoich ofert, także dla studentów. Czy pożyczka dla studenta jest najlepszym rozwiązaniem na przetrwanie na studiach?

Pożyczka dla studenta - gdzie ją dostaniemy?
Pożyczka, a może lepiej kredyt studencki?

 Dobra pożyczka dla studenta?

 

W internecie możemy znaleźć wiele ogłoszeń o pożyczkach studenckich, które często są związane z wysokimi kosztami. Instytucje finansowe zaoferują studentom i rodzinom pożyczkę nawet na 30 lat, która ma zapewnić żakom ukończenie studiów. Instytucje przedstawiają oferty, które nie wymagają BIK i zabezpieczeń, dzięki czemu zyskują zainteresowanych. Jednakże pożyczka dla studenta tego typu wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, na co każdy powienien zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

 

Najlepsza pożyczka dla studenta, czyli preferencyjny kredyt studencki

 

O wiele lepszą formą na zdobycie gotówki jest preferencyjny kredyt studencki. Kredyt studencki jest korzystnym rozwiązaniem dla młodych żaków, potrzebujących gotówki na studiowanie. Najważniejszymi pozytywnymi stronami kredytu jest niskie oprocentowanie i odsetki dofinansowane przez budżet państwa. Student otrzymywałby przez okres studiów 600 złotych miesięcznie, a spłatę kredytu musiałby rozpocząć dopiero po dwóch latach od zakończenia studiów. 

 

Kredyt dla wszystkich studentów!

 

Ważną kwestią jest przyznanie kredytu, gdyż jest on kierowany do wszystkich studentów, a więc studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, uczelni państwowych oraz prywatnych. Po spełnieniu wymagań, każdy student będzie mógł się o niego ubiegać. Dodatkową korzyścią jest możliwość umorzenia części zobowiązania dla najlepszych absolwentów

 

Gdzie po kredyt?

 

Aby uzyskać najlepszą pożyczkę, czyli preferencyjny kredyt studencki, musimy zwrócić się do jednego z banków:

 

  • Bank Pekao,
  • PKO Bank Polski
  • Bank BPS,
  • Gospodarczy Bank Wielkopolski,
  • Mazowiecki Bank Regionalny.

 

Przed podjęciem decyzji powinniśmy poznać oferty wszystkich banków, gdyż mimo iż warunki są ustalane uniwersalnie, pewne kwestie mogą się nieznacznie różnić w każdym banku.

 

Więcej o studenckich finansach:

Pożyczka dla studenta, czyli witaj w świecie finansowych błędów »

Czym jest preferencyjny kredyt studencki? »

Co wyróżnia kredyt studencki PKO? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie