Pożyczka dla studenta w banku komercyjnym - dlaczego niemożliwa?

Student potrzebuje gotówki zawsze, co oznacza, iż pożyczka dla studenta jest bardzo pożądana. Czy jej zdobycie jest jednak możliwe i proste?

Pożyczka dla studenta w banku komercyjnym - dlaczego niemożliwa?
Pożyczka dla studenta, jakie są możliwości?

Dlaczego pożyczka dla studenta jest prawie niemożliwa w banku komercyjnym? No cóż, odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim chodzi o wymagania, jakie musimy spełniać ubiegając się o takie rozwiązanie, czyli zwykły kredyt studencki.

 

Czego od swoich kredytobiorców wymagają banki?

 

Są to przede wszystkim:

 

1) dochody

Bank dokładnie bada nasze dochody z przynajmniej ostatnich 6 miesięcy. Nasze zarobki nie muszą być wysokie, bank zainteresowany jest raczej ich systematycznością. Oczywiście nie wystarczą stałe dochody, bo oprócz tego bank sprawdza także nasze aktualne zobowiązania. Od wysokości naszych dochodów zależy również wysokość kwoty, na jaką będzie opiewał potencjalny kredyt czy pożyczka. Warto wspomnieć, iż bank bierze tylko i wyłącznie pod uwagę dochody, które jesteśmy w stanie udokumentować. Studenci często należą do grupy osób niepracująca lub pracujących na niestałych umowach, które ciężko przedstawić jako pewne źródło dochodu, co oznacza brak możliwości przedstawienia swoich zarobków.

 

2) zatrudnienie

Banki najbardziej przychylnym okiem weryfikują sytuację klientów, zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że pozostałe osoby zatrudnione na innych warunkach, nie mają możliwości otrzymania kredytu. Oznacza to niestety, że ich szanse nieco maleją. Dlatego studentowi trudno będzie otrzymać kredyt na atrakcyjnych warunkach.

 

Pożyczka dla studenta w formie kredytu

 

Pożyczka dla studenta, przygotowana zgodnie z jego potrzebami, jest zatem niezwykle atrakcyjną opcją. Preferencyjny kredyt studencki, o którym mowa, oznacza szansę dla studentów na dodatkowe pieniądze. Coraz więcej z nich wykorzystuje tąmożliwość już podczas rozpoczęcia studiów. Nie zawsze celem jest przetrwanie okresu studiów, zdarza się również często, iż studenci zauważają, że jest to naprawdę dobra opcja na inwestycję. Dzieje się tak dlatego, że pożyczka dla studenta udzielana jest na bardzo korzystnych warunkach. Są to przede wszystkim bardzo niskie oprocentowanie, możliwość umorzenia pożyczki oraz bardzo elastyczne warunki.

 

Preferencyjny kredyt studencki jako pożyczka dla studenta jest bardzo korzystną ofertą. Biorąc pod uwagę możliwości jakie nam daje i brak określonego celu, pieniądze te można wykorzystać na wiele sposobów. Więc jeżeli masz pomysł, do dzieła!

 

Więcej o finansach studenckich:

Pożyczka dla studenta, czyli witaj w świecie finansowych błędów »

Czym jest preferencyjny kredyt studencki? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie