Praca na wakacje dla młodych

Praca na wakacje to doskonałą okazja na podreparowanie budżetu i zdobycie cennego doświadczenia. Gdzie znajdą ją młodzi ludzie?

Praca na wakacje dla młodych
Jak dorobić w wakacyjne miesiące?

Praca na wakacje to dla młodzieży sposób na odłożenie pieniędzy na zakup upragnionego gadżetu albo wyjazd na zasłużony wypoczynek do nadmorskiego kurortu.

Niezależnie od celu przyświecającego poszukiwaniom ofert wakacyjnego zarobkowania, młodzi ludzie mają wiele możliwości znalezienia letniego zatrudnienia. Jaka praca na wakacje może być interesująca dla młodzieży?
 

Pomysły na wakacyjną pracę

 

Roznoszenie ulotek

Młodzież, która w letnie miesiące odpoczywa od szkoły i ma więcej czasu wolnego, może poszukać ofert firm szukających chętnych do roznoszenia ulotek.

Praca może być co prawda trochę męcząca, ale nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności (może z wyjątkiem tej do zachęcającego uśmiechania się do przechodniów).

 

Zbiory owoców

W wakacje i późną wiosną rozpoczynają się zbiory truskawek, czereśni czy malin. Młodzi ludzie mają więc sporo możliwości załapania się do tego typu pracy.

Pamiętajmy tylko, iż zapłata za wykonaną pracę często uzależniona jest od liczby uzbieranych owoców, także wszystko w naszych rękach.

 

Sprzedawca

Wiele kurortów gromadzących tłumy turystów w okresie letnim zatrudnia młodych ludzi do sprzedaży popcornu, żelków, pączków czy gofrów w pobliżu plaż i najczęściej uczęszczanych ulic. Zarobki w większości przypadków zależą od liczby sprzedanego towaru.
 

Hostessa

W wakacje trwają wzmożone poszukiwania hostess odpowiedzialnych za promowanie różnych produktów czy wydarzeń. Stawki godzinowe zależą od pracodawcy oraz regionu, najczęściej wynoszą jednak około 7 złotych za godzinę.

 

Kelner/Kelnerka

Popularne latem turystyczne miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie, podobnie jak zlokalizowane tam knajpki i restauracje szukające nowych sezonowych pracowników.

Stawki godzinowe dla młodych ludzi nieposiadających dużego doświadczenia nie są wysokie, dodatkowe pieniądze można jednak uskładać z napiwków.

 

Pomoc kuchenna

Młodym ludziom nietrudno znaleźć również pracę pomocy kuchennej, szczególnie w turystycznych miejscowościach (w dużych miastach stanowiska są już często zajęte przez dorabiających studentów).

 

Wakacyjna praca za granicą

Zarobki oferowane przez zagranicznych pracodawców są nieporównywalnie wyższe niż te możliwe do uzyskania w Polsce.

Pełnoletnia młodzież może wyjechać do pracy korzystając z usług europejskiej sieci ofert EURES, dbającej o weryfikację wiarygodności nadsyłanych propozycji pracy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie