Preferencyjny kredyt studencki, czyli główne korzyści

Preferencyjny kredyt studencki to szansa dla studentów na dodatkowe pieniądze, jednakże kryje on także wiele innych korzyści.

Preferencyjny kredyt studencki, czyli główne korzyści
Jak możemy zarobić na kredycie?

Czym jest preferencyjny kredyt studencki?

 

Preferencyjny kredyt studencki łączy w sobie wiele zalet, a najważniejszą jest dofinansowanie z budżetu Państwa. Po pierwsze jego spłacanie będziemy zobowiązani rozpocząć dopiero 2 lata po zakończeniu studiów. Oznacza to, iż przez okres studiów oraz czas karencji to Państwo będzie opłacało odsetki od naszego zobowiązania.

 

Na co przeznaczyć kredyt studencki?

 

Decydując się na preferencyjny kredyt studencki nie będziemy zobowiązani do konkretnego przeznaczenia pieniędzy, a więc nie musi on być wydany na czynsz czy zakup książek. Z tego względu student nie jest zobowiązany wydać wszystkich pieniędzy i już w czasie studiów może odłożyć część z nich. Pieniądze te mogą zostać zainwestowane lub po prostu leżeć na lokacie i powiększać swoją wartość. Jest to niewątpliwym plusem, który oferuje preferencyjny kredyt studencki. Po ukończeniu studiów młodzi ludzie mogą zainwestować środki np. w rozwinięcie własnej działalności gospodarczej.

 

Po dwóch latach od zakończenia studiów absolwent będzie musiał rozpocząć spłatę kredytu. Jednakże odsetki będą bardzo niskie, gdyż wynoszą połowę stopy redyskontowej NBP, czyli przykładowo w tym momencie to jedynie 1,37%. Oprocentowanie to jest o wiele niższe niż stopy procentowe pieniędzy trzymanych na lokacie i niewątpliwie mniejsze niż tradycyjny kredyt bankowy.

 

Jeśli więc biorąc kredyt studencki będziemy chcieli wydać pieniądze dopiero po zakończeniu studiów, to jest to dobry pomysł na uzbieranie pierwszego kapitału.

 

Czytaj więcej:

Czym jest preferencyjny kredyt studencki? »

Dlaczego preferencyjny kredyt studencki jest tak popularny? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie