Idealny prezent dla przedszkolaka

Święta Bożego Narodzenia to dla najmłodszych najprzyjemniejszy okres w roku: choinka, pierniki, wspólne kolędowanie i oczywiście najważniejsze: prezent!

Idealny prezent dla przedszkolaka
Z jakiego prezentu ucieszy się każde dziecko?

Jeżeli jesteś w trakcie organizowania prezentów świątecznych i nie masz pomysłu na podarunek dla przedszkolaka, pędzimy z pomocą. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym uśmiech na twarzy malucha gwarantowany.

Zawsze istnieje coś, o czym najmłodsi marzą i otwarcie mówią. Przedszkolaki bardzo często zakochane są w postaciach z bajek, kolekcjonują podobizny ich bohaterów. Proponujemy zatem po pierwsze zrobić mały wywiad i dowiedzieć się, czy istnieje coś, o czym marzy przedszkolak. Prezent musi być trafiony – wybór jest ogromny, co często wcale nie ułatwia zadania.

Pomysły na świąteczny prezent dla dziecka

 

Mała elegantka

Ostatnio bardzo modne jest własnoręczne wykonywanie bransoletek i innych elementów biżuterii. Na rynku znaleźć można zestawy do przygotowania oryginalnych ozdób na szyję, często z serii popularnych filmów animowanych, np. Frozen.

Biżuteria to dobry pomysł, ponieważ poza zmysłem estetycznym, maluchy mogą rozwijać swoje zdolności manualne. Nawlekanie koralików, zabawa w tworzenie bransoletek z gumek to świetna do tego okazja.

 

Zabawa w dom

Każda dziewczynka ucieszy się na pewno z domku dla swoich lalek. W Internecie znajdziecie ich ogromny wybór. Proponujemy te wykonane z drewna, solidne – spełnią swoją funkcję na dłużej. Aktualnie bardzo modne są domki piętrowe, często z garażem i ogrodem.
Jeżeli lalki posiadają już dom – może dziecko ucieszy się z samochodu dla lalek czy nowej kolekcji sukienek.

 

Drewniane puzzle

Prezent, którym można bawić się razem z dzieckiem są puzzle. Proponujemy jednak oryginalne, wykonane z drewna. Dzięki nim przedszkolaki będą rozwijać zdolności logiczne oraz kreatywność. Na rynku znajdziecie także puzzle, które stworzyć można razem z dziećmi – malując na nich na przykład ukochanego bohatera z bajki.

 

Książki zawsze w modzie

Przedszkolaki zaczynają mieć swoje pasje. Często jedną z nich jest czytanie. Jeżeli maluch kocha czytanie mu do snu – proponujemy zestawy najpiękniejszych baśni. Wychodzimy z założenia, że znacznie lepiej kupić dziecku kolejną książkę, niż zbyt wcześnie wprowadzać malucha w świat komputerów i tabletów.

 

Edukacyjny laptop

Jeżeli jednak nasze dziecko nie przestaje mówić, że chciałoby dostać komputer – może warto pomyśleć o edukacyjnym laptopie? Dzięki niemu przedszkolak ma szansę poznać liczby i literki – zabawka taka może posłużyć jako dodatek do książeczek edukacyjnych. Dodatkowo dziecko poczuje się jak dorosły, o czym często marzy.

 

Jestem dorosły

Idąc tym tropem, wsłuchajmy się w plany dotyczące przyszłości naszych przedszkolaków. Wielu z nich ucieszą się z zestawu małego lekarza albo miniatury kuchni, pełnej garnków, plastikowych talerzyków i sztucznych potraw. Prezent taki to gwarancja dobrej zabawy – dzieci kochają imitować życie dorosłych – na pewno nie znudzą się zbyt szybko.

 

Klocki

Nie możemy zapomnieć o klasyce, czyli klockach Lego. Chyba nie znamy przedszkolaka, który nie kochałby budować nowych zamków, wież czy samolotów. Aktualnie znajdziemy ogromny wybór klocków: od serii tematycznych, po Lego inspirowane filmami animowanymi. Dziecko z całą pewnością ma swoją ulubioną kategorię i ucieszy się na uzupełnienie kolekcji. Klocki to mądry prezent, ponieważ rozwija zdolności manualne, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię.

 

Mały sportowiec

Jeżeli przedszkolak kocha się ruszać, wszędzie go pełno i nie wyobraża sobie życia bez piłki – może warto sprezentować nowy rowerek czy hulajnogę? Modne są także deskorolki, rolki, zestawy do ping ponga czy gry planszowe wymagające ruchu, np. Twister.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie