Trafiony prezent imieninowy dla mężczyzny

Czy istnieje uniwersalna recepta na trafiony podarunek? Jaki prezent wybrać na imieniny mężczyzny?

Trafiony prezent imieninowy dla mężczyzny
Co kupić znajomemu meżczyźnie na imieniny?

Imieniny mężczyzny to zwykle prezentowe wyzwanie. Powtarzane niczym mantra „wszystko już mam” i „nie potrzebuję niczego nowego” z pewnością nie ułatwiają wyboru trafionego podarunku. Co wręczyć tatom, mężom, dziadkom albo dorosłym synom w dniu ich święta?
 

Jaki prezent ucieszy mężczyznę?

 

Chyba wspominałeś…

Chociaż mężczyźni rzadko spieszą z konkretnymi odpowiedziami na pytanie o wymarzony prezent imieninowy, w wyborze trafionego podarunku może pomóc wsłuchanie się w wyrażane mimochodem życzenia:
 
 • „naprawiłbym, ale zepsuła mi się wiertarka”,
 • „otworzyłbym, ale zapodziałem gdzieś korkociąg”,
 • „zniszczyłem dzisiaj ulubioną koszulę” albo
 • „mój kumpel kupił ostatnio wspaniałe głośniki samochodowe, mówię ci, niesamowite!” 

Postaraj się skrupulatnie odnotowywać w pamięci takie rzucane od niechcenia uwagi, a może znajdziesz trafiony prezent imieninowy dla mężczyzny szybciej niż myślisz.

 

Inwestycja w przeżycia

Coraz większą popularnością wśród imieninowych podarunków dla mężczyzn cieszą się te pozwalające nie na użytkowanie nowych przedmiotów, ale przeżywanie doświadczeń.
 
 1. Niektórzy mężczyźni, równie mocno jak kobiety, ucieszą się z przyjęcia niespodzianki, szczególnie jeśli uda ci się zachować wszystkie szczegóły imprezy w największej tajemnicy do samego końca.
 2. Jazda quadem w ciężkim, błotnistym terenie to marzenie niejednego zafascynowanego motoryzacją i przeżyciami pozwalającymi się ubrudzić i zmęczyć mężczyzny.
 3. Twój dziadek uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi składnikami potraw? Może wyślesz go na tematyczny kurs gotowania otwierający na nowe kulinarne doświadczenia?
 4. Syn podziwia członków ulubionej kapeli? Może dzięki gitarze i kursowi gry na niej odkryje nowy talent?
 5. Prezent dla zmęczonego nudą i rutyną codzienności pana powinien natomiast składać się z dodatkowych pokładów adrenaliny. Może skok z najwyższej w Europie wieży przystosowanej do ekstremalnych wyczynów?
   
 

Prezent przyjemny i praktyczny

Imieninowy prezent nie musi być niezwykle wyszukany, by okazać się trafionym źródłem przyjemności.

⇒ Łasucha każdej płci i wieku ucieszą czekoladki (pomyśl o niezwykłych formach zestawu narzędzi albo instrumentów muzycznych) albo wykwintna kolacja (niekoniecznie w restauracji!).

⇒ Miłośnika starego kina ucieszy oryginalny plakat ulubionego filmu z lat siedemdziesiątych albo jego pierwsze wydanie na DVD z godzinami dodatków umożliwiających zajrzenie za kulisy produkcji.

⇒ Maniak gier zadowoli się nowymi płytami (konsolę już chyba ma?), a lubiący o siebie zadbać mężczyzna karnetem na siłownię, domową bieżnią, nowym zapachem albo zestawem kremów pielęgnacyjnych.

⇒ Fan broni białej z pewnością nie oprze się pokusie potrzymania w dłoniach repliki miecza samurajskiego, a miłośnikowi dalekich podróży frajdę sprawią przewodniki turystyczne, globusy, bogato ilustrowane atlasy, pięknie wydane mapy ścienne, zegary słoneczne z kompasem albo astrolabium służące ozdobie biurka w gabinecie.

⇒ Fan nowinek technologicznych nie pogardzi nowym smartwatchem.


W przygotowaniu trafionego podarunku pomoże obserwacja upodobań mężczyzny i wsłuchanie się w jego potrzeby. Najlepszy prezent to ten, który odpowiada jego gustowi i pomaga spełnić marzenia.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie