6 pomysłów na prezent na baby shower

Organizowanie przyjęcia w celu okazania wsparcia ciężarnej przez grono najbliższych jej osób staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Jaki prezent podarować z tej okazji mamie i jej nienarodzonemu maluszkowi?

6 pomysłów na prezent na baby shower
Sympatyczny przejaw troski o przyszłą mamę i dzidziusia: baby shower!

Baby shower to inaczej przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy i jej dziecka. Jest to zwyczaj coraz bardziej popularny w Polsce (uroczo zwany również bociankowym), a za granicami kraju dobrze znany i lubiany, zwłaszcza w Ameryce.

Spotkanie organizowane jest zazwyczaj w ostatnim okresie ciąży. Uczestniczą w nim najbliższe osoby, zazwyczaj płci żeńskiej w celu wzajemnego wsparcia przyszłej mamy i dosłownie „zalania” jej prezentami (ang. „baby” oznacza dziecko, a „shower” to prysznic).
 

NADCHODZI BOCIANKOWE: „ZALEJ PREZENTAMI” PRZYSZŁĄ MAMĘ

 

czyli BABY SHOWER po polsku


Przyjęcie może mieć charakter kameralnego spotkania wśród najlepszych przyjaciółek bądź dużej imprezy w gronie bliższych i dalszych znajomych. Przyszła mama obdarowywana jest prezentami przeznaczonymi zarówno dla niej, jak i dla maluszka (chyba, że ciężarna zażyczy sobie podarunki jedynie dla dziecka). Zazwyczaj są to elementy wyprawki, czyli wszystko co ułatwi opiekę nad dzieckiem – podpowiadamy co warto podarować.

 
  1.  TORT PIELUSZKOWY

Jest to bardzo praktyczny rodzaj tortu – uprzedzamy, że nie nadaje się do zjedzenia. Zamiast pysznego kremu i innych słodkości składa się bowiem z… pieluszek, pieluszek, pieluszek i innych gadżetów dla maluszka: śliniaczków, smoczków, grzechotek, przytulanek, skarpetek itp. Jest to bardzo efektowny prezent, a co najważniejsze – bardzo przydatny. Przyszła mama z pewnością ucieszy się z takiego oryginalnego prezentu (istnieją firmy specjalizujące się w przygotowaniu takich „tortów”).

 
  1. WIKLINOWY KOSZ PEŁEN AKCESORIÓW KĄPIELOWYCH

Dekoracyjny kosz zawierający oliwki, mydełka, zasypki, szczotkę do włosów czy pływające zabawki będzie strzałem w dziesiątkę! Do tego dziecięcy ręcznik z kapturkiem, specjalna myjka do ciała i płyny do kąpieli dla niemowlaków, i prezent gotowy.
 
UWAGA Kupując jakiekolwiek produkty dla niemowlaków, upewnij się, że są bezpieczne dla maluszka i wykonane z odpowiednich materiałów.

 
  1.   SOWA MĄDRA GŁOWA – ZESTAW CZYTELNIKA

Kolejnym pomysłem na prezent będzie skomponowanie zestawu z księgarni zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.
 
  • Dla mamy: poradniki dla rodziców, pamiątkowy album na zdjęcia, książka o żywieniu dzieci i niemowląt;
  • Dla maluszka: kolorowe książeczki, książeczki kontrastowe, książeczki materiałowe.
     
 
  1. WHISBEAR – SZUMIĄCE MISIE

Inteligentny, pluszowy miś wydający usypiające dźwięki np. szumu suszarki do włosów będzie idealnym prezentem. Kiedy domowe metody ukojenia płaczu dziecka nie zdają egzaminu, wówczas na ratunek przychodzi szumiący miś. Posiada automatyczną funkcję wyciszenia (czuwania), wydaje kojące dźwięki, a do tego jest milutki w dotyku. Gdy dziecko wybudzi się z płaczem, miś automatycznie włączy się i ukoi niemowlę.

 
  1. WYPRAWKA DLA PRZYSZŁEJ MAMY

Bociankowe to również prezenty dla przyszłej mamy. Co powinien zawierać taki zestaw? Wybór mamy szeroki: koszule do karmienia, kosmetyki dla młodej mamy (przeznaczone dla kobiet w ciąży i karmiących) czy zabawne koszulki w stylu „super mama”.
 
Warto podpytać młodą mamę czy myślała już o zakupie laktatora, a jeśli tak to w jaki typ ma zamiar zainwestować. Wówczas można grupowo zakupić taki prezent, który będzie dopasowany pod gusta ciężarnej.

 
  1. TATA TEŻ JEST WAŻNY

Mama i jej maluszek to główny temat baby shower, nie powinniśmy jednak pomniejszać roli przyszłego taty w tym wydarzeniu. Zabawny prezent w postaci tatusiowej wyprawki do porodu (jeżeli zamierza w nim uczestniczyć) będzie źródłem dumy z nadchodzącego wydarzenia. Dla taty zorganizujmy: batoniki, butelkę wody,  małą buteleczkę szampana z plastikowymi kieliszkami, zabawne kapcie do szpitala czy męską gazetę na zabicie czasu w oczekiwaniu na potomka.
 
Ponadto prezent dla taty może zawierać książkę - specjalny poradnik dla młodych ojców, koszulkę do maminego kompletu pt. „super tata”, bon podarunkowy na profesjonalną sesję fotograficzną dla rodziców z maleństwem bądź vouchery żywnościowe np., dostawy kolacji do domu.  

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie