7 niebanalnych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela

Prezenty, które wręczymy nauczycielom w ich specjalnym dniu nie muszą być nudne i oklepane. Najważniejszy jest pomysł, który pasuje idealnie do charakteru nauczyciela. Coś, co autentycznie sprawi mu radość i wywoła uśmiech.

7 niebanalnych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela
Oryginalne i niedrogie pomysły na prezent

Przywitaliśmy październik, a wraz z nim kilka ważnych wydarzeń. Jednym z nich jest bez wątpienia święto związane ze szkołą – obchodzony 14 października Dzień Nauczyciela.

Obchodzimy go już ponad czterdzieści lat i mało kto pamięta o tym, że upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej- stąd jego oficjalna nazwa: Dzień Edukacji Narodowej.

Co kupić ulubionemu nauczycielowi?

 

Zacznijmy od klasyki, czyli kilka pomysłów tradycyjnych, jednak z pewnością niebanalnych.

1. Eleganckie pióro lub długopis

Trudno wyobrazić sobie nauczyciela bez tego atrybutu. Jeżeli decydujemy się na zakup, oryginalnym pomysłem będzie wygrawerowanie napisu. Jakiego? Dzień Nauczyciela, imię nauczyciela, Najlepszy Nauczyciel, typowe powiedzonko czy szczególna data. Koszt laserowego grawerunku to okolice 30 złotych. Z pewnością im bardziej spersonalizowany długopis, tym większa radość dla osoby obdarowanej. Prezent taki stanowić będzie piękną pamiątkę i nigdy nie zostanie źle odebrany.

2. Książka lub prenumerata ulubionego czasopisma

Jeżeli nauczyciel należy do moli książkowych, fantastycznym pomysłem na prezent będzie z pewnością literatura. Trzeba jednak znać gust osoby obdarowanej oraz wiedzieć, czy nie posiada już danej pozycji. Prenumerata ukochanego czasopisma to również niebanalny pomysł, który z pewnością ucieszy. Na pierwszej stronie książki warto napisać oryginalną dedykację wraz z życzeniami.

 

Jeżeli chcemy, aby nasz prezent był jedyny w swoim rodzaju i oryginalny, możemy ofiarować przedmioty, które sami wykonamy. Wiadomo, że im więcej serca włożymy w przygotowanie, tym szerszy uśmiech naszego nauczyciela.

3. Koszulka z naszymi życzeniami

Niejeden nauczyciel ucieszy się na myśl otrzymania koszulki z autorskimi życzeniami swoich uczniów, obrazkami, podpisami i życzeniami. To piękny i osobisty prezent, który na pewno spodoba się nauczycielom. Napis Wspaniały Nauczyciel podniesie wartość takiego prezentu i właściciel na pewno będzie się z dumą prezentował.

4. Kubek z ciekawym napisem

Prezent praktyczny i wyjątkowy. Kto z nas nie lubi pić kawy czy herbaty w swoim ulubionym kubku? Warto zlecić wykonanie napisu, specjalnego zdania czy motto, które kojarzy nam się z nauczycielem. Na rynku dostępne są kubki w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Aktualnie z pewnością znajdziecie przygotowane specjalnie na Dzień Nauczyciela.

 

Jeżeli chcemy podarować prezent sentymentalny, skorzystajmy z jednej z poniższych opcji. Na pewno będzie to strzał w dziesiątkę, prezent, który zagości na biurku naszego nauczyciela.

5. Zdjęcie klasowe

Fotografia klasy w pięknej, oryginalnej ramce albo wykonany specjalnie na zamówienie kalendarz ze zdjęciami uczniów to ciekawy prezent na Dzień Nauczyciela. Możemy zabawić się w artystów i samodzielnie ozdobić ramkę, czy wydrukować ogromne zdjęcie i oprawić je w antyramę.  Zdjęcia przywołują wspomnienia i za kilka dobrych lat taki prezent będzie stanowił piękną pamiątkę.

6. Album wspomnień

Możemy przygotować retrospekcję wspomnień z naszym nauczycielem w formie oryginalnego albumu. Na pewno mamy wiele zdjęć z wycieczek szkolnych, świąt obchodzonych wspólnie czy zwyczajnych dni. Dodajmy do tego zabawne i ruszające za serce komentarze i efekt murowany.

 

Jeżeli nasz nauczyciel to pasjonat przygód i osoba pełna energii, może warto wziąć pod uwagę prezenty, które będzie mógł wykorzystać po godzinach w szkole.

7. Bon podarunkowy

Jeżeli wiemy, że nasz nauczyciel prowadzi aktywny tryb życia, uprawia sport i kocha ruch, warto zorganizować karnet na basen, wykupić bon podarunkowy na relaksacyjny masaż czy jazdę konną. Pomysłów tysiąc w zależności od charakteru i zainteresowań naszego nauczyciela.

Pamiętajmy, że do każdego upominku, warto jest dołączyć kwiaty lub słodycze oraz samodzielnie wykonaną laurkę. Nie bójmy się oryginalnych pomysłów! Nauczyciele obchodzą swój dzień każdego roku i z pewnością otrzymali już wiele prezentów. Co powiecie na ananasa zamiast kwiatka? W końcu nie zawsze musi być bardzo serio!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie