Gdzie kupować prezenty dla dzieci?

Boże Narodzenie to dla najmłodszych perspektywa listów do Świętego Mikołaja i co za tym idzie, podarunków. Gdzie znaleźć najlepsze pomysły na prezenty? Czy kupować w sklepach stacjonarnych czy może online? Zróbmy analizę!

Gdzie kupować prezenty dla dzieci?
Świąteczne zakupy dla najmłodszych

Wszystko zależy oczywiście od miejsca zamieszkania. W małych miastach wybór będzie na pewno ograniczony. Mieszkańcy większych miast co prawda nie będą mieć problemu z zakupem w centrach handlowych, które w okresie przedświątecznym pękają zawsze przyciągają licznymi promocjami, ale również pękają w szwach.

Supermarket czy galeria handlowa?

Prezenty dla najmłodszych znajdziecie zarówno w supermarketach – radzimy zbierać gazetki promocyjne, powinny pojawić się już pierwsze pomysły na podarunki da dzieci oraz promocyjne ceny, jak również w licznych sklepach tematycznych, stricte z zabawkami.

W zależności od tego, co chcemy zakupić, porównajmy ceny i nie podejmujmy pochopnych decyzji. W supermarketach na pewno kupimy tanie slodycze, które często stanowią dodatek do prezentu. Poza tym często spotkać można tanie zestawy klocków Lego, lalki Barbie czy gry planszowe.

W tematycznych dziecięcych sklepach ceny z pewnością będą wyższe, jednak jakość zabawek również będzie lepsza.

Online czy stacjonarnie?

Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do zakupów przez Internet, polecamy zakupić prezenty online. To nie tylko zaoszczędzenie czasu – nie będziecie musieli biegać po zatłoczonych sklepach i tracić pieniędzy na benzynę – ale także znajdziecie często bardzo ciekawe i niebanalne prezenty dla najmłodszych. 

Radzimy skorzystać także z wyszukiwarek i porównywarek cen. Wejdźcie na Allegro czy Ebay i sami przekonajcie się, jak ogromny jest wybór i ile promocji można znaleźć. Istnieją oczywiście wady zakupów online – tylko w stacjonarnym sklepie dokładnie obejrzymy prezenty i upewnimy się co do ich jakości.

Przykładowo:
na stronie internetowej sklepu Smyk znajdziemy osobną kategorię: Prezenty. Sprawdźmy ceny, zorientujmy się w wyborze produktów, porównajmy kilka sklepów przez finalną decyzją.

Zabawki progresywne, czyli uczmy kreatywności

Prezenty nie muszą być zawsze takie same. Może pora zmienić tradycyjnego misia czy lalkę Barbie na zabawki progresywne? Niech prowokują najmłodszych do rozwoju, uczą kreatywności, rozwijają abstrakcyjne myślenie.

Takie twórcze prezenty na pewno będą oryginalnym podarunkiem. Całkiem niezły wybór znajdziecie na stronie zabawkiprogresywne.pl. Strona oferuje wszelkiego rodzaju zabawki z drewna, oryginalne książki, gry planszowe, a także zabawki na biurko, podczas kąpieli czy prezenty do aktywnego spędzania czasu.

Inna stroną z ciekawymi pomysłami jest madryprezent.wordpress.com, na której autorzy prezentują niebanalne upominki. Warto zrobić rozeznanie i wybrać coś odpowiedniego dla naszych dzieci czy chrześniaków.

List do Świętego Mikołaja

Zanim prezenty znajdą się pod choinką, upewnijcie się, że sprawicie radość najmłodszym. Zorganizujcie pisanie listów do Świętego Mikołaja (sami również możecie takowy napisać i  zaadresować go do partnera/partnerki w ramach zabawy świątecznej). Sprawmy, żeby Boże Narodzenie było magiczne.

Nie dajmy się zwariować szaleństwu zakupów, zwróćmy uwagę na to, o co w tym szczególnym czasie chodzi.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie