Prezenty last minute dla zabieganych

Pewnie większość z nas jak co roku planowało kupić prezenty jeszcze w listopadzie, jednak z wielu powodów plany pozostały jedynie pomysłem. Podpowiadamy, co kupić na ostatnią chwilę i nadal sprawić przyjemność bliskim.

Prezenty last minute dla zabieganych
Spóźnieni z kupowaniem prezentów?

Nie każdy z nas ma czas na świąteczne buszowanie po sklepach w poszukiwaniu idealnych podarunków dla bliskich. Co zrobić, gdy wigilijna wieczerza tuż tuż, a my wciąż nie sporządziliśmy listy prezentów, nie wybraliśmy spośród nich tych mogących najbardziej ucieszyć rodzinę i nawet nie zerknęliśmy w kierunku sklepowej wystawy?

Szybki prezent online

Mimo że zakupy w Internecie mogą okazać się tańsze i wygodniejsze niż stanie w gigantycznych kolejkach do sklepowych kas w dni poprzedzające nadejście Bożego Narodzenia, na zakup wielu podarunków online zazwyczaj nie ma już czasu. Sklepy internetowe, szczególnie w okresie zwiększonej liczby zamówień, mogą nie zdążyć wysłać do nas wybranego przedmiotu na czas.

Istnieją jednak rozwiązania, które możemy kupić i sprezentować dzięki zakupom przez internet. Takim pomysłem może być:

 • voucher na masaż,
 • weekendowy pobyt w hotelu lub spa, 
 • e-book ulubionego autora,
 • bilet na przyszłoroczny koncert ulubionego artysty,
 • subskrypcja premium do Spotify dla miłośników muzyki,
 • otwarty bilet lotniczy do jednego z europejskich miast,
 • karta podarunkowa do ulubionego sklepu.

Następnie drukujesz otrzymane informacje o dostępie na nieco lepszym lub kolorowym papierze, wrzucasz do koperty i prezent gotowy.

Pamiętaj jednak, aby w emocjach nie kupić wyprawy na tor przeszkód czy skoku ze spadochronu komuś, kto jest spokojnym domownikiem i nie lubi przygód.

Oryginalność nie jest last minute

Jeśli do tej pory nie mieliśmy czasu zastanowić się nad prezentem dla bliskich, a myśl o odwiedzeniu przepełnionego do granic możliwości sklepu przyprawiała o zawroty głowy – nie próbujmy na ostatni moment wpaść na genialny pomysł mający w cudowny sposób uszczęśliwić obdarowywanych.

Postarajmy się sięgnąć po bezpieczne i sprawdzone klasyki:

 • książkę poruszającą uniwersalne tematy,
 • ostatni bestseller ulubionego autora,
 • pięknie wydany album ze zdjęciami ulubionego miasta czy niedawno odwiedzonego kraju,
 • płytę z kolędami lub świąteczną składankę największych zimowych przebojów,
 • filmowy hit na Blu-Ray, 
 • kalendarz ścienny czy książkowy lub
 • butelkę dobrego wina czy innego trunku.

Polecamy jednak unikać kupowania popularnych skarpetek, szalików, rajstop czy sklepowych kompletów kosmetyków. Wszystko zależy jednak od naszych relacji z obdarowywaną osobą oraz jej osobistych upodobań.

Prezentowa porada poszukiwana

Odkładanie zakupu prezentów na ostatnią chwilę może świadczyć o naszej bezradności wobec wyboru przedmiotów, mogących sprawić naszym bliskim radość.

Jeśli nie słuchaliśmy uważnie wypowiadanych w ciągu roku życzeń członków rodziny i do tej pory nie wpadliśmy na genialny pomysł spełnienia ich marzeń – nie wahajmy się poprosić o pomoc.

Siostra żony podpowie, jakie perfumy sprawią radość małżonce, kolega narzeczonego wskaże, jakiej gry jeszcze nie przetestowali na swojej konsoli, a babcia doradzi wybór ciepłego swetra dla dziadka. Przedświąteczna panika nie sprzyja rozsądnym wyborom, dlatego posłuchajmy wskazówek lepiej poinformowanych.

Prezenty kupowane na ostatnią chwilę również mogą być źródłem radości dla obdarowywanych. Wystarczy, że nie stracimy głowy w szale przedświątecznych zakupów i nie sięgniemy w panice po kiczowate figurki porcelanowych słoni. Postawmy na bezpieczne, sprawdzone pomysły.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie