Oryginalne prezenty na Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowe święto. Co podarować mamom, by sprawić im piękną niespodziankę?

Oryginalne prezenty na Dzień Matki
Kilka prostych pomysłów i sprawisz przyjemność swojej mamie

Dzień Matki to jeden z tych szczególnych dni w roku, kiedy mamy okazję podziękować mamom za ich troskę i miłość. O jakich prezentach warto pomyśleć, by sprawić im jak najwięcej radości?

Pomyśl, co możesz zrobić dla Niej

Większość mam, przygnieciona ciężarem codziennych obowiązków, rzadko myśli o sobie i chwili relaksu. 

Najpiękniejszym prezentem na Dzień Matki może okazać się nie bukiet róż czy misternie wykonany łańcuszek, ale pomoc w zwykłych czynnościach

 • W tym wyjątkowym dniu możemy powitać mamy pięknie podanym do łóżka śniadaniem, w którego skład wejdą jej ulubione pszenne bułeczki z konfiturą albo świeżo wyciskany sok pomarańczowy lub pachnąca czarna kawa. 
 • Możemy zaserwować mamom pięknie podany, własnoręcznie przyrządzony obiad, a wieczorem ucieszyć ją lampką wina i dobrą lekturą przygotowaną na nocnym stoliku. 
 • Zorganizujmy domowy seans filmowy z jej ulubionymi klasykami albo zaprośmy mamę do kina na hitowy film w 3D.
 • Zróbmy za nią pranie, wyprasujemy zalegające w kącie koszule, umyjmy dla niej okna albo odmalujmy sufit w jej łazience. 

W tym wyjątkowym dniu to nie ona powinna troszczyć się o domowe obowiązki.

Pokaż, że pamiętasz

Jeśli mieszkamy daleko od rodziców i, mimo wszelkich starań, nie uda nam się w tym wyjątkowym dniu być z naszymi mamami, warto już od rana pokazać im, że pamiętamy o ich święcie

 • Możemy rozpocząć dzień od wysłania im krótkiej wiadomości multimedialnej z życzeniami lub wcześniej nagranego filmu, zadzwonić, wysłać krótki, ale samodzielnie napisany wierszyk. 
 • Na Dzień Matki warto zamówić kuriera, który o wskazanej porze zapuka do jej drzwi z piękną wiązanką świeżych kwiatów albo czekoladą złożoną z układających się w spersonalizowany napis tabliczek.
 • A może zaprośmy mamę na weekend do pięknego europejskiego miasta? Tanie bilety to przecież nie problem.

Pamiętajmy, w dobie internetu wszystko jest możliwe i łatwe do znalezienia - wystarczy chcieć. 

Zrób niespodziankę

 • Jeśli wiesz, że twoja mama będzie miała parę wolnych dni, możesz sprezentować jej wycieczkę w miejsce, o odwiedzeniu których zawsze marzyła
 • W przypadku, gdy zapracowana mama z trudem znajduje choćby wolny wieczór, podaruj jej przynajmniej wejściówkę na ulubiony spektakl do teatru, najlepiej z tobą jako towarzystwem. 
 • Możesz rozpieścić ją voucherem do SPA albo zaproszeniem na wykwintną kolację w klimatycznej restauracji. 
 • Nie chcesz kupować w ciemno perfum czy kosmetyków? Podaruj mamie kartę podankową i pozwól jej wybrać ulubiony zapach czy markę.
 • Być może twoja mama zawsze marzyła o tym, by nauczyć się tańczyć, wyszywać lub fotografować, ale nigdy nie miała okazji zrealizować swoich pasji? Możesz wykupić specjalnie dla niej kurs, który odpowie na jej potrzeby.

Nie zapominajmy jednak w zakupowym szale. Prawdą jest, że najlepszym prezentem na Dzień Matki jest nasza obecność, uśmiech i zapewnienie, że kochamy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
5 pomysłów na prezent na dzień kobiet »
Co kupujemy dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej? »
ABC urlopu macierzyńskiego »
4 pomysły jak oszczędzać w weekendy »
Nowe prawa konsumenta - zmiany 2014 »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie