Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Problemy finansowe a związek.

Finanse są często podawanym powodem problemów w związkach. Wspólny domowy budżet nie musi jednak być źródłem sporów czy dyskusji.

Problemy finansowe a związek.

Każdemu może zdarzyć się chwilowa niedyspozycja finansowa, spowodowana czy to nieprzewidzianymi wydatkami czy małym szaleństwem zakupowym. Niestety, pieniądze, a w szczególności ich nawet krótkotrwały brak, często przysparzają zmartwień i mogą negatywnie wpłynąć na sytuację rodzinną, stając się jednym z głównych tematów do rozmów czy dyskusji. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą zapobiec zakłóceniu spokoju rodzinnego drobnymi problemami finansowymi. 

 

1. Problem problemowi nierówny 

Naucz się odróżniać problemy i nie pozwól, aby niewielkie nieporozumienia w kwestiach finansowych przeradzały się w kłótnie czy stawały przedmiotem niepotrzebnych dyskusji. Częste dyskutowanie nawet o najmniejszych wydatkach może oznaczać chęć poszukiwania powodów do atakowania partnera, a tym samych poważniejsze problemy w związku. Jeśli sytuacja finansowa rodziny nie jest bardzo napięta, powinniśmy skupić się na innych sferach wspólnego życia.

 

2. Równość finansowa

Często zdarza się tak, że jedna osoba w związku zarabia więcej niż druga, co może być powodem do zazdrości czy też nierównego traktowania partnera. Jeśli pragniemy zbudować szczęśliwy związek, warto przeanalizować sytuację finansową wspólnie. Niektórzy decydują się na wspólne konto i porzucają analizowanie poszczególnych wpływów, biorąc pod uwagę całość dochodów jako dostępne środki. Inni określają swoje możliwości indywidualnie i wspólnie ustalają podział finansowych obowiązków. Równość finansowa jest niezmiernie istotna w przypadku starania się o lub posiadania wspólnego kredytu, gotówkowego czy hipotecznego, gdyż takie zobowiązanie wymaga zaangażowania każdej ze stron, zarówno w przypadku wyliczania naszej zdolności kredytowej jak i spłacania rat. 

 

3. Planowanie

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie problemów finansowych lub wyeliminowanie dyskusji o domowym budżecie jest zaplanowanie wspólnych wydatków i oszczędności, szczególnie w przypadku chęci otrzymania kredytu z banku. Warto wspólnie z partnerem wziąć pod uwagę comiesięczne dochody, które powinny być traktowanie jednakowo i przeanalizować posiadany budżet. Następnie powinniśmy określić wydatki, wliczając opłaty za mieszkanie, utrzymanie, naukę i sprawdzić jaka jest nasza zdolność kredytowa. Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniej oferty, w czym mogą pomóc internetowe porównywarki, np. dostępne na stronie Mój Portal Finansowy. Jeszcze przed podpisaniem ostatecznej umowy kredytowej, ustalmy podział wszystkich wydatków, szczególnie jeśli nie posiadamy wspólnego konta bankowego. Biorąc pod uwagę oszczędności, które chętnie przeznaczymy np. na wspólne wakacje, warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego czy lokaty. Dodatkowo, na początku każdego miesiąca, spróbujmy przeanalizować okres poprzedni, aby sprawdzić czy nasz system nie wymaga ulepszenia.

 

Finanse nie muszą przysparzać problemów czy zagrażać naszemu domowemu spokojowi. Nawet w przypadku napotkania niewielkich trudności, najważniejsza jest rozmowa i analiza budżetu. Żadne zobowiązania finansowe nie będą nam straszne, jeśli wszystkie decyzje podejmiemy wspólnie z partnerem.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie