Czas na staż studencki? Poznaj Program Kariera

Ruszyła 12 edycja Programu Kariera oferująca studentom i absolwentom uczelni wyższych płatne staże studenckie. 

Czas na staż studencki? Poznaj Program Kariera
Czas na staż studencki? Zaufaj najlepszym!

Studenci i absolwenci uczelni wyższych zainteresowani odbyciem stażu w jednej z największych firm działających na terenie Polski, mogą zgłosić chęć udziału w Programie Kariera, wypełniając formularz i rozwiązując zadanie konkursowe. Praktyki studenckie czekają na najlepszych kandydatów.

Czym jest Program Kariera?

Program Kariera to projekt powstały z inicjatywy zrzeszającej prezesów i właścicieli najbardziej znaczących firm międzynarodowych Polskiej Rady Biznesu. 

Program został stworzony zgodnie z założeniem, że o sile kraju stanowić będzie jego rozwój gospodarczy i zaangażowanie młodych w tworzenie jakości synchronizującej wszystkie obszary działalności. Polska Rada Biznesu od dwunastu lat realizuje program kierowany do: 

  • studentów ostatnich lat studiów inżynierskich i licencjackich, 
  • studiów magisterskich oraz 
  • absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30 roku życia, 

zachęcając ich do starania się o płatny staż w jednym z najbardziej prestiżowych przedsiębiorstw. 

Gdzie można odbyć staż?

Płatny staż odbyć można w tym roku w wybranej spośród 34 firm, które zgłosiły swój udział w projekcie, m.in.:

  • mBank
  • Bakalland
  • Ergo Hestia
  • PZU
  • Kulczyk Investements
  • Polpharma
  • Amica

oraz wiele innych znanych marek. Programy stażowe mają na celu przygotować uczestników do pracy w konkretnej dziedzinie oraz sprawdzenie swojej wiedzy, zdobytej w trakcie studiów. Pod opieką mentora, stażysta będzie miał możliwość zdobycia cennego praktycznego doświadczenia oraz szansę na spędzienie kilku godzin z wykwalifikowaną kadrą specjalistów, włączając szefów uczestniczących firm. 

Staż odbywany jest w oparciu o umowę podpisaną z laureatem konkursu. Minimalna długość stażu to 6 tygodni a termin najczęściej ustalany jest indywidualnie z daną firmą.

Jak zgłosić się do Programu?

Wystarczą trzy proste kroki, aby zostać kandydatem na jeden z tegorocznych staży:

1. Odwiedź stronę internetową Programu Kariera i zapoznaj się z ofertą staży. Wybierz od 1 do 5 interesujących Cię firm.

2. Rozwiąż jedno z dostępnych Case Study - na liście znajdziesz zadania problemowez różnych dziedzin, dlatego poświęć chwilę na ich analizę.

3. Wypełnij formularz aplikacyjny i prześlij go razem z rozwiązaniem zadania.

Wszyscy zainteresowani udziałem w dwunastej edycji konkursu aplikować mogą do 6 maja bieżącego roku, wskazując nie więcej niż 5 firm, w których najbardziej chcieliby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Pamiętaj - pierwsza firma jest Twoim preferowanym wyborem.

NIE PRZEGAP:
Zwiększ swoje szanse! Poznaj inny konkurs studencki "Grasz o staż" i dołącz do uczestników.

Rozmowy kwalifikacyjne, czyli drugi etap, zaplanowane są na okres od 11 maja do 26 czerwca. Na rozmowy zaproszone zostaną osoby, których kandydatura została rozpatrzona pozytywnie - rozwiązane zadania sprawdzane są indywidualnie przez firmy. Ostatnim etapem jest ogłoszenie listy laureatów i rozpoczęcie stażu.

Twórcy projektu porównują staże studenckie odbyte w ramach Programu Kariera do przyspieszonego kursu administracji biznesu, za który, zamiast płacić, studenci pobierają wynagrodzenie. 

Warunki stażu ustalane są indywidualnie przez poszukujące kandydatów na wybrane stanowiska firmy, najczęściej są to jednak 3 miesiące wakacyjne, za które student otrzymać może zapłatę od 1500 do nawet 2500 złotych miesięcznie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Jak szukać pracy po studiach? »
Porady dla pracującego studenta »
Targi pracy a praca dla studenta »
ABC LinkedIn, czyli zwiększ swoje szanse na rynku pracy »
Czym różni się staż od praktyki zawodowej »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie