Krok po kroku: Przeniesienie numeru telefonu komórkowego

Przeniesienie numeru naszego telefonu komórkowego to często stosowana praktyka wśród klientów niezadowolonych z usług i cen aktualnego operatora.

Krok po kroku: Przeniesienie numeru telefonu komórkowego
Jak przenieść numer do nowego operatora?

Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora to często jedyny sposób na obniżenie otrzymywanych rachunków i poprawę jakości świadczonych usług. Jak przenieść numer i na co zwrócić uwagę, dokonując operacji?
 

Sprawne przeniesieniu numeru w pigułce

 

Sposoby przeniesienia naszego numeru

Większość operatorów pozwala klientom na przeniesieniu numeru zarówno w sposób standardowy – poprzez odwiedziny w salonie, jak i drogą telefoniczną bądź internetową. Sami musimy zdecydować, jaka forma przeniesienia numeru najbardziej nam odpowiada.

Wielu z nas decyduje o osobistych odwiedzinach w salonie w celu uniknięcia nieporozumień i rozwiania wszelkich wątpliwości.

Niezależnie od obranej formy przeniesienia numeru, operator poprosi nas o wypełnienie formularza inicjującego cały proces. Wniosek powinien zostać złożony u tego operatora, do którego chcemy przenieść numer.

Dokumenty muszą zostać przez nas podpisane – jeśli wniosek składaliśmy przez internet, przesyłając formularz operatorowi podpiszmy go w obecności kuriera.

 

Czas trwania operacji przeniesienia

Przeniesienie numeru nie powinno potrwać dłużej niż 3 dni robocze. Zgodnie z zapisami odpowiedniej ustawy tyle właśnie czasu ma operator na zapoznanie się z treścią wniosku i jego uwzględnienie w przypadku formularzy złożonych drogą elektroniczną, pocztową czy telefoniczną.

W sytuacji, gdy przeniesienie numeru odbyło się na drodze osobistej wizyty w salonie, procedura nie powinna potrwać więcej niż 6 godzin.

 

O czym warto pamiętać?

  • UMOWA: Większość umów zawieranych pomiędzy klientami i operatorami sieci telefonicznych zawiera klauzule ustanawiające kary za złamanie zapisów umowy, a więc i przedwczesne jej rozwiązanie. O przeniesieniu numeru warto zatem zdecydować tuż przed wygaśnięciem umowy z poprzednim operatorem. Tym samym unikniemy również nałożenia się na siebie dwóch równoległych rachunków telekomunikacyjnych od różnych operatorów.
  • TELEFON NA KARTĘ: Przeniesienie numeru na kartę może wiązać się z dodatkowymi krokami – większość operatorów wymagała będzie rejestracji numeru w salonie lub listownie.
  • WNIOSEK: Wypełniając wniosek o przeniesienie numeru upewnijmy się, iż wszystkie dane są poprawne i zgodne z tymi w systemie operatora.
  • Przeniesienie numeru może wiązać się z koniecznością okazania dokumentu tożsamości. Jeśli nie możemy stawić się osobiście w salonie wymagającym okazania dokumentu, powinniśmy wyposażyć znajomego bądź członka rodziny w specjalne oświadczenie woli upoważniające do podjęcia działania w naszym imieniu. Nie wszystkie sieci telefoniczne uznają jednak oświadczenia woli i wymagają osobistej wizyty w salonie lub pełnomocnictwa potwierdzonego notarialnie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie