Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pożyczkach krótkoterminowych

Krótki przewodnik po krótkoterminowych pożyczkach

Pożyczka krótkoterminowa nie wymaga wielu formalności i może być zaciągnięta bez podania konkretnego celu. Co warto wiedzieć o takiej formie dofinansowania?

  • Warszawa
  • artykuł sponsorowany

Po pożyczkę krótkoterminową sięgamy, gdy pilnie potrzebujemy niewielkiej kwoty na sfinansowanie nieplanowanego wydatku. Zanim jednak zapadnie decyzja o pożyczce, warto dowiedzieć się, z czego wynika jej cena i jakie jest ryzyko.

Wonga, firma oferująca komfortowe pożyczki online, razem z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, przygotowała przewodnik po krótkoterminowych pożyczkach, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje na ich temat.
 

Jaki jest koszt pożyczki krótkoterminowej?

Odpowiedzialne instytucje finansowe pożyczają na podobnych zasadach, co banki. Sprawdzają klientów w BIK i biurach informacji gospodarczej, pokrywają koszty weryfikacji, mają wykwalifikowaną kadrę.

Klient nie zdaje sobie zazwyczaj sprawy, jakich nakładów pracy wymaga od instytucji udzielenie pożyczki. W dodatku pożyczka krótkoterminowa przyznawana jest na dowolny cel i nie wymaga zabezpieczeń w postaci np. hipoteki. Ryzyko po stronie pożyczkodawcy rośnie, co przekłada się na koszt pożyczki.

Pamiętajmy, że jej ostateczna cena to całkowity koszt, czyli pełna kwota, którą musimy oddać w określonym czasie. Mieści się w niej prowizja, odsetki w skali każdego roku spłaty oraz inne koszty dodatkowe. Harmonogram spłat wraz z informacją o pełnym koszcie pożyczki dostaniemy od firmy pożyczkowej lub banku.

 

Jakim ryzykiem obarczona jest taka pożyczka?

Korzystanie z pożyczki online jest komfortowe, pod warunkiem, że kontrolujemy nasze wydatki. Zaciągnięcie zbyt wielu pożyczek krótkoterminowych lub przedłużanie ich na kolejne miesiące może być pierwszym krokiem do niebezpiecznej spirali długów.

Nawet jeśli rata za jedną pożyczkę nie wydaje się nam wysoka, to kumulacja kilku rat do spłacenia w jednym miesiącu może powodować finansowe problemy.

 

Alternatywa dla pożyczek pozabankowych

Pożyczka pozabankowa może być dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy niedużej sumy i wiemy, że możemy ją szybko zwrócić.

Jeżeli jednak w grę wchodzą kwoty, których nie jesteśmy w stanie spłacić z jednej pensji, to powinniśmy pomyśleć o pożyczce lub kredycie gotówkowym ratalnym.

Musimy wtedy upewnić się, że wysokość raty takiej pożyczki nie przekroczy naszego miesięcznego dochodu, który mamy do dyspozycji. Dochód do dyspozycji to nasze miesięczny przychody pomniejszone o koszty związane z codziennym utrzymaniem (np. czynsz, wydatki na jedzenie, inne ewentualne raty).


Dzięki informatorowi przygotowanemu przez www.wonga.pl pożyczki online nie powinny już kryć żadnych tajemnic!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie