Pomysły na rodzinną majówkę

Ani się obejrzymy gdy nadejdzie majówka. Jak spędzić długi weekend z całą rodziną, i tak, aby każdy był zadowolony?

Pomysły na rodzinną majówkę
Wiosenna aura sprzyja spędzaniu czasu poza domem

Niewątpliwie wszyscy lubimy święta oraz długie weekendy. Nie inaczej jest z uwielbianą przez Polaków majówką. Jest to czas, gdy wreszcie można odpocząć od pracy i nauki, a wiosenne powietrze dodatkowo doda nam energii. Dla jednych długi weekend majowy będzie idealną okazją do odsypiania zarwanych nocy, dla pozostałych możliwością przeczytania ulubionej książki czy wyjazdem w nieznane. My podpowiadamy jak spędzić fantastyczny długi weekend z całą rodziną, w taki sposób, aby każdy z osobna czuł się usatysfakcjonowany.
 

Majówka 2016

W roku 2016 długi weekend majowy przypada na dni od soboty (30 kwietnia) do wtorku (3 maja). Będą to cztery dni wolnego, pod warunkiem, że zdecydujemy się wziąć wolny poniedziałek (2 maja). Dodatkowy, piąty dzień zyskamy biorąc urlop również w piątek (29 kwietnia). Warto więc dobrze zaplanować weekend majowy i maksymalnie go wykorzystać!

 

Rodzinne pomysły na długi weekend majowy

 

Wyjazd w Bieszczady

Bieszczady są nadal tym zakątkiem Polski, do którego wiele osób wyrusza, aby oderwać się od rzeczywistości - są synonimem dzikiej natury. Stanowią wspaniałą alternatywę dla przepełnionych Tatr: oferują równie piękne widoki, kontakt z naturą, spokój oraz nierzadko wesołe wieczory przy ognisku i dźwiękach gitary.

Łazikowanie po tych górach zadowoli zarówno osoby lubiące wysiłek, jak i te mniej aktywne. Można wybrać krótszy szlak i udać się np. na jedną z połonin i tam odpoczywać wśród szumiących traw. Bieszczady to również fantastyczne miejsce dla dzieci, które właśnie tutaj mogą rozpocząć swoją przygodę z górami. Bieszczady nie są tak wymagające jak Tatry, a szeroki wybór tras umożliwi dostosowanie stopnia trudności do kondycji całej rodziny.

Rodzinna majówka w Bieszczadach – najciekawsze propozycje:
 
 • Połonina Caryńska i Wetlińska – można rzec, że stanowią swoiste wizytówki Bieszczadów, które każdy powinien odwiedzić,
 • Jeziorka Duszatyńskie – magiczne miejsce otoczone nutką tajemnicy, do którego prowadzi leśny szlak,
 • Siekierezada – kultowa knajpa bieszczadzka, magiczne miejsce gdzie sztuka i wyjątkowi ludzie wzajemnie się przenikają,
 • Bieszczadzka Kolejka Leśna – wspaniała rozrywka dla dzieci i dorosłych,
 • Leśne Mini ZOO w Lisznej – z pewnością zainteresuje najmłodszych członków rodziny, jak i wszelkich miłośników zwierząt.
 
 

Majówka na wodzie

Ciepłe, majowe dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Spływ kajakowy spokojną rzeką będzie istną frajdą dla całej rodziny. Dodatkowo zakończony piknikiem pozwoli zaspokoić apetyt po wysiłku, a drzemka na łonie natury zrelaksuje każdego.

 

ATRAKCJE miejscowe

Nie każdy może sobie pozwolić na weekendowy wyjazd. Osoby, które nigdzie nie wyjeżdżają lub mają ograniczony wolny czas również mogą się świetnie bawić! Podczas majówki miasta i gminy często organizują atrakcje dla dzieci i dorosłych w formie:
 
 • Pikników rodzinnych,
 • Pokazów filmowych,
 • Festiwali i koncertów,
 • Wycieczek pieszych i rowerowych,
 • Warsztatów,
 • Gier miejskich,
 • Zajęć sportowych.

Z pośród oferowanych atrakcji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny. Wystarczy zapoznać się z planem jaki dane miasto lub gmina proponuje i wybrać najciekawsze propozycje.

 

Majówka w domu

Pogoda potrafi być kapryśna i nie zawsze sprzyja wychodzeniu z domu. Warto być przygotowanym również na taką majówkę. Jak więc spędzić przyjemny czas razem? Ile głów, tyle pomysłów.

Od rodzinnych gier planszowych, poprzez domowe seanse filmowe, aż po wspólne gotowanie i przestawianie mebli w salonie. Można również zorganizować przyjęcie wspólnie ze znajomymi. Wystarczy nieco wcześniej zaplanować domowe zabawy i warsztaty, gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci będą się świetnie bawić w deszczowy dzień.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie