Gdzie spędzić rodzinne ferie zimowe?

Dzieci i młodzież z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Dla wielu rodziców to również okazja na krótki urlop, który mogą spędzić w gronie najbliższych. Co robić wspólnie zimową porą?

Gdzie spędzić rodzinne ferie zimowe?
Pomysły na zimową zabawę dla wszystkich

Ferie zimowe to doskonała okazja, by zaczerpnąć oddechu na mroźnym powietrzu i ogrzać się w świetle kominka w rodzinnym gronie. Ośnieżone górskie stoki zachęcają do narciarskich szaleństw, a drewniane góralskie chaty kuszą ciepłem zimowych zapachów i smaków. Dokąd udać się na rodzinne ferie zimowe?

Ferie zimowe dla...

 

Wielbicieli zimowych kuligów, ogniska i muzyki

Roztoczańskie miejscowości zachęcają do zimowych odwiedzin całe rodziny – zasypane warstwami puchatego białego śniegu lasy, zmarznięte rzeki, wesołe kuligi organizowane przez największe stadniny koni regionu, malownicze widoki i ogniska z muzyką na żywo pozwolą poczuć niesamowity klimat polskiej zimy.

Fanów narciarstwa biegowego

Otwarta klika lat temu trasa biegowa pod najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego, Mogielicą, to 25 kilometrów stworzonych specjalnie z myślą o wielbicielach aktywnego wypoczynku.

Pobliskie bazy noclegowe i trasy zjazdowe znajdujące się w pobliżu oślich łączek, na których ze stokiem zmierzyć się będą mogli najmłodsi czynią z ferii pod Mogielicą prawdziwą zimową atrakcję.

Marzących o leniwym wypoczynku

Nie każdy lubi aktywny wypoczynek na nartach czy snowboardzie. Fanów odprężających rodzinnych wycieczek z pewnością nie zawiedzie kompleks basenów i term w podłódzkim Uniejowie.

Godziny spędzane na pływaniu, gorących kąpielach w solankach termalnych, łaźniach tureckich, gabinetach aromatycznego masażu, saunie i znajdującym się obok basenie z lodowatą wodą przeplatać można z wędrówkami po zamku pochodzącym jeszcze z XIV wieku oraz podziwianiem malowniczej architektury okolicy łączącej gotyk z klasycyzmem.

Zachwyconych nartami i snowboardem

Narciarskie ferie zimowe w Zieleńcu to świetna okazja dla całych rodzin, by cieszyć się zbliżonym do alpejskiego charakterystycznym dla Kotliny Kłodzkiej klimatem, prawie 30 oświetlonymi wyciągami, 10 stokami zjazdowymi, szkółkami narciarstwa oraz bogatą bazą noclegową.

Malownicza okolica zachęca do spacerów, a w pobliskim Muzeum Papiernictwa stworzyć można własną kartkę papieru polegając jedynie na metodach znanych w średniowieczu.

Domatorów

Jeśli nie planujemy zimowego wyjazdu, wcale nie musimy nudzić się w domu.

Większość miast otwiera zimą lodowiska lub małe stoki narciarskie. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości zjazdu na sankach z pobliskiej górki (upewnijmy się, że w jej okolicy nie ma ruchliwej drogi!) lub ulepienia bałwana z rodzicami i wyposażenia go w oryginalne kapelusze bądź kamizelki.

Ferie zimowe to również doskonała okazja do integracji całej rodziny przy grach planszowych w towarzystwie kubka aromatycznej imbirowej herbaty.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie