Romantyczna podróż low cost

Czy podróż do najbardziej romantycznych zakątków świata może nie być droga? Oczywiście! Już teraz pomyśl o organizacji walentynkowego wyjazdu.

Romantyczna podróż low cost
Gdzie wyjechać tanim kosztem z ukochaną osobą?

Romantyczna podróż dla dwojga w niewygórowanych cenach? – tak, to możliwe! Wcześniejsze planowanie, umiejętne wyszukiwanie okazji w Internecie i odrobina szczęścia ułatwią zorganizowanie niedrogiego wyjazdu do najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Idealne na Walentynki!
 

Sposoby na niedrogi walentynkowy wyjazd

 

Przygotuj dobry plan

Niezależnie od tego, czy podróż do romantycznych zakątków świata oznacza dla nas obfitujące w zapierające dech w piersiach krajobrazy rodzimych Tatr czy podziwianie panoramy Paryża ze szczytu Wieży Eiffla – najważniejszym punktem programu jest przygotowanie ułatwiającego organizację i wyliczenie kosztów planu.

Powinien on być na tyle elastyczny, by umożliwić niespodziewane zmiany wprowadzone pod wpływem sugestii lokalnego przewodnika, ale i na tyle szczegółowy, by pozwolić uniknąć przykrych niespodzianek finansowych.
 

Orientuj się

Przed wyruszeniem w podróż warto śledzić internetowe strony pomagające turystom i poszukiwaczom przygód w planowaniu nowych wyjazdów.

Bilety lotnicze mogą być kilkukrotnie tańsze, jeśli zakupimy je z odpowiednim wyprzedzeniem. Statystyki pokazują również, że zakupu nie warto dokonywać w weekendy – wzmożony ruch na stronach przewoźników powoduje wzrost cen biletów. Okazji warto szukać na stronach profesjonalnie zajmujących się wyszukiwaniem atrakcyjnych ofert (np. loter.pl).

Jeśli wybierzemy podróż do mniej odległych miejsc, rozważmy przejazd samochodem w ramach usług łączonych przejazdów (np. carpooling.com) – kierowcy jadący w określonych kierunkach chętnie udostępnią miejsce w pojeździe za niewygórowaną opłatą. Odważniejsi mogą próbować dostać się w wybrane miejsce autostopem – ta forma podróży sprawdzi się bez wątpienia również na krótkich odcinkach pomiędzy wybranymi wcześniej celami wyjazdu.

Zamiast rezerwować noclegi w drogich hotelach, spróbujmy hostelu – umożliwi on integrację z ciekawymi ludźmi z całego świata. A może couchsurfing? – dzięki kanapie w domu mieszkańca wybranego miasta otrzymamy możliwość poznania wybranych zakątków „od środka”.
 

Wcale nie potrzebujemy wiele

Planując romantyczną podróż nie zawyżajmy niepotrzebnie kosztów niepotrzebnym bagażem. Jeśli decydujemy się na lot samolotem – spróbujmy zamknąć się w jednej sztuce bagażu dostępnej w ramach ceny biletu. Podobnie w przypadku przejazdu autokarami większości linii istnieją ograniczenia wagowe posiadanego bagażu – starajmy się ich nie przekraczać, by nie płacić za nadbagaż.
 

Znajdź alternatywę

W organizacji wyjazdu low cost pomoże również odpowiednie nastawienie. Zamiast planować obiady w drogich restauracjach – odwiedźmy lokalny stragan i wybierzmy pachnące, naturalne owoce, zioła i warzywa i spróbujmy przyrządzić z nich pyszne danie we własnym zakresie.

Organizując zwiedzanie największych atrakcji turystycznych korzystajmy z możliwości internetowego zakupu biletu – nabywane z wyprzedzeniem są często znacznie tańsze od tych kupowanych w kasach w dniu zwiedzania. Podpytajmy mieszkańców o darmowe lub niedrogie wydarzenia kulturalnie – mogą okazać się znacznie ciekawsze od organizowanych dla mas imprez.

Udana podróż nie musi wiązać się z niezliczonymi wydatkami. Umiejętna organizacja i wcześniejsze planowanie pomogą nie tylko w doborze atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i przytulnego miejsca noclegu, ale i zaoszczędzeniu niemałych pieniędzy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie