Najlepsze romantyczne filmy na Walentynki

Lista najciekawszych romantycznych filmów do obejrzenia dla zakochanych, przyjaciół czy singli.

Najlepsze romantyczne filmy na Walentynki
Kino w domowym zaciszu na Dzień Zakochanych

Walentynki tuż, tuż! Dla zakochanych, którzy zdecydują się spędzić ten wieczór w domu, romantyczny film będzie stanowił dopełnienie nastrojowej kolacji we dwoje. Wieczór filmowy jest również świetnym pomysłem dla singli czy grona znajomych, którzy chcą spędzić ten wieczór razem. Poniżej propozycje filmów, które podbiły serca widzów na całym świecie, jak i tych mniej znanych, ale równie romantycznych czy zabawnych.
 

NAJLEPSZE ROMANTYCZNE FILMY – LISTA TOP 13:  

 

1. TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ - LOVE ACTUALLY (2003)

To jeden z najpopularniejszych filmów romantycznych, który wiele osób zna na pamięć. Pomimo tego nigdy się nie nudzi, a każdy może odnaleźć kawałek siebie w jednej z dziesięciu miłosnych historii.

 

2. CASABLANCA (1942)

To prawdziwy klasyk kina, którego akcja dzieje się podczas II wojny światowej w tytułowej Casablance. Miłość Ricka i Ilsy, w tle z legendarną piosenką „As Time Goes By” wzruszy każdego widza.

 

3. MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ (2008)

Zabawna, polska komedia romantyczna dedykowana szczególnie dla par mieszanych, gdzie partner(ka) jest obcokrajowcem. Historia Polki Joanny oraz prawnika Iana przybywającego z Los Angeles do Warszawy.

 

4. LOVE, ROSIE (2014)

Historia miłosna, do której opisu świetnie pasują znane wszystkim słowa: „Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie?”. Wzruszająca opowieść o przyjaciołach, którzy nie do końca wiedzą co do siebie czują.

 

5. ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE? (2014)

Cztery piękne córki na wydaniu, konserwatywni, katoliccy rodzice oraz czterech zakochanych mężczyzn z innych kręgów kulturowych. Czy podbiją serca przyszłych teściów, niekoniecznie zachwyconych zaistniałą sytuacją?

 

6. ANIOŁ W KRAKOWIE (2002)

Losy Anioła Giordano, który za rubaszne prowadzenie się w Niebie zostaje zesłany na Ziemię, aby spełniać dobre uczynki. W wyniku pomyłki zamiast do „Holland” trafia do „Poland”. Obowiązkowy film dla fanów Krakowa.

 

7. MÓJ CHŁOPAK SIĘ ŻENI (1997)

Romantyczny film z Julią Roberts w roli głównej, którego z pewnością nie trzeba przedstawiać. Po prostu klasyka komedii romantycznych.

 

8. NARZECZONY MIMO WOLI (2009)

To sympatyczna i zabawna komedia z dużą dawką humoru i miłości na ekranie, a wszystko w doskonałej obsadzie aktorskiej z pięknym krajobrazem Alaski w tle.

 

9. FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ (2014)

Opowieść o damskiej przyjaźni i miłosnym kryzysie dziewczyn przed trzydziestką. Niebanalny film ze wspaniałą ścieżką dźwiękową młodych, polskich artystów (m.in. Fismoll czy Mikromusic).

 

10. O PÓŁNOCY W PARYŻU (2011)

Przepełniony magią film Woody’ego Allena obrazuje romantyczny Paryż i historię głównego bohatera Gila oraz jego narzeczonej Inez. Opowieść okraszona interesującym wątkiem przenoszenia się w czasie.

 

11. GNIJĄCA PANNA MŁODA (2005)

Obowiązkowa pozycja na Walentynki dla fanów Tima Burtona. Piękny film (biorąc pod uwagę fabułę, ale i warstwę wizualną) o mrocznym klimacie i z historią miłosną „nie z tego świata”.

 

12. AMELIA (2001)

Romantyczny film opowiadający o nieśmiałej i pełnej marzeń Amelii zmieniającej świat na lepsze. Z kolei jej świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy poznaje Nino. Surrealizm przedstawionej rzeczywistości doskonale przeplata się z bajkowością i magią, a wspaniała muzyka Tiersena dodatkowo podkreśla nastrój filmu.

 

13. 500 DNI MIŁOŚCI (2009)

Historia związku Toma i Summer ukazująca wzloty i upadki z jakimi muszą się zmagać bohaterzy, przedstawiona bez zbędnego przesłodzenia. Nieszablonowa i oryginalna komedia, oddająca charakter codziennego życia.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie