Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Rządowe dopłaty, czyli wnioskuj o dodatkowe środki

Kto może liczyć na rządowe dopłaty i dlaczego warto poszukać alternatywy dla kredytu?

Rządowe dopłaty, czyli wnioskuj o dodatkowe środki
Czy możesz liczyć na dodatkowe rządowe pieniądze?

Przed podjęciem ważkich życiowych decyzji, szczególnie tych wymagających sporych nakładów finansowych, warto zainteresować się rządowymi programami gwarantującymi pieniężne wsparcie i poszukać wśród nich czegoś dla siebie. Na jakie dopłaty możemy liczyć ze strony państwa?

Dopłaty na budowę domu energooszczędnego

Budowa domu to ogromny wydatek, dlatego większość z nas decyduje się na kredyt hipoteczny.  

Może jednak warto poszukać alternatywnych rozwiązań? 

Od 2013 roku rząd realizuje projekt dofinansowujący kredyt na budowę domu w przyjaznych środowisku standardach.

Chociaż same prace budowlane pochłonąć mogą więcej środków niż wzniesienie typowego budynku mieszkalnego, to pasywny dom oznacza znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło oraz prawie ośmiokrotnie niższe od przeciętnych rachunki za energię.

Wznosząc budynek spełniający standardy NF40 możemy liczyć na dotację w wysokości 30 tysięcy złotych brutto. W przypadku domów o standardzie NF15 – już na 50 tysięcy.

Mieszkanie dla Młodych

Na rządowe wsparcie liczyć mogą młode osoby w wieku nieprzekraczającym 35 lat, które marzą o własnym mieszkaniu.

Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju realizuje projekt dofinansowania wkładu własnego chcącym ubiegać się o kredyt na zakup domu lub mieszkania. O wysokości dopłaty zadecydują między innymi takie czynniki jak stan cywilny czy liczba posiadanych dzieci.

Dopłaty dla firm

Firmy mogą szukać u marszałków województw wsparcia w zakresie: 

  • dofinansowania wynagrodzeń pracowników, 
  • szkoleń czy 
  • opłat składek na ubezpieczenia społeczne. 

Przedsiębiorcy mogą też liczyć na rządowe gwarancje zabezpieczenia spłaty kredytu, przeznaczonego na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej. 

Dopłaty dla korzystających z alternatywnych źródeł energii

Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu zachęcającego do stosowania alternatywnych źródeł energii, wspiera finansowo realizację projektów ekologicznych

Na instalację kolektora słonecznego ograniczającego zużycie węgla kamiennego można otrzymać dopłatę w wysokości nawet połowy jego wartości.  

Na rządowe wsparcie mogą również liczyć przedsiębiorstwa lub gospodarstwa domowe planujące wykorzystać energię wiatru, wody czy biomasy. 

 

Sprawdź również:

Dobry pomysł na biznes we współpracy z PARP »

Wynająć czy kupić mieszkanie - co lepsze dla młodych? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie