Praca za granicą: Gdzie dorobić sezonowo?

Sezonowa praca za granicą to obietnica dobrych zarobków i wakacji w nowym kraju. Dokąd wyjechać?

Praca za granicą: Gdzie dorobić sezonowo?
Sposoby na dodatkowy zarobek wakacyjny

Dokąd wyjechać szukając sezonowych wakacyjnych ofert zatrudnienia? Praca za granicą to nie tylko możliwość podreparowania budżetu, ale i poznania kultury nowego miejsca oraz podszkolenia języka obcego. Gdzie szukać sezonowych prac?
 

Praca za granicą – dokąd wyjeżdżamy najchętniej?

Szukający sezonowego zatrudnienia często wybierają oferty z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii – z tych krajów napływa do Polski również najwięcej wakacyjnych ogłoszeń.

W podjęciu zatrudnienia bez wątpienia pomoże znajomość języka używanego w państwie, do którego wyjeżdżamy – nawet najprostsze prace fizyczne mogą okazać się trudniejsze bez choćby komunikatywnej znajomości języka obcego.

Ze statystyk wynika, że przeciętny Polak jest w stanie zarobić od 1000 do nawet 2500 tysięcy euro w wakacyjne miesiące sezonowej pracy.

 

Sezonowa praca za granicą

 

Holandia

Najwięcej ofert pochodzących z zagranicy to ogłoszenia z Holandii – prężnie działająca gałąź niderlandzkiego rolnictwa i sadownictwa potrzebuje w okresie letnim wielu rąk do pracy.

O zatrudnienie w Holandii stosunkowo nietrudno, a często jedynym wymaganiem stawianym zatrudnianym sezonowo pracownikom jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Pracy szukać można przy zbiorach owoców, warzyw oraz kwiatów.

Lepiej władającym językami obcymi przypaść w udziale może zatrudnienie w restauracji czy barze.

► Sezonowe zatrudnienie w Holandii może przynieść wynagrodzenie rzędu 950 – 1900 euro miesięcznie.

 

Wielka Brytania

Wielka Brytania to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wyjazdów zarobkowych. Brytyjczycy cenią Polaków za ich zdolność do ciężkiej i dobrze zorganizowanej pracy.

Problemów nie powinno nikomu sprawić znalezienie pracy w gastronomii – tym dobrze znającym język angielski pracodawcy oferują pozycje kelnerów czy barmanów, tym nieco gorzej radzącym sobie z mową Szekspira – stanowisko pomocy kuchennej.

Rynek brytyjski otwarty jest również na pracowników branży budowlanej.

► Prace sezonowe w Wielkiej Brytanii mogą przynieść zysk rzędu 1000 – 3000 euro miesięcznie w zależności od rodzaju wykonywanych prac (kelnerzy liczyć mogą na stosunkowo wysokie napiwki).

 

Niemcy

Niemcy ze względu na swoją geograficzną bliskość i prosperującą gospodarkę są często wybieranym kierunkiem prac sezonowych, zwłaszcza przez młodych ludzi ograniczonych czasem od zakończenia jednego i rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego czy akademickiego.

Często oferowanymi propozycjami zatrudnienia są prace przy zbiorach owoców i warzyw, opieka nad osobami starszymi, prace budowlane czy magazynowe. Pracę znaleźć można również na halach produkcyjnych, a znający język niemiecki chętnie zatrudniani są również jako kierowcy ciężarówek.

► Sezonowe zarobki w Niemczech wynieść mogą od 1300 do 2500 euro.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie