Skąd wziąć pieniądze, czyli o alternatywnych źródłach dochodu

Skąd wziąć pieniądze? To łatwe! Rozejrzyj się wokół siebie, bądź kreatywny i znajdź nowe źródło dochodu, które przyniesie Ci dodatkowe środki.

Skąd wziąć pieniądze, czyli o alternatywnych źródłach dochodu
Jak zdobyć dodatkowe pieniądze?

Niewielu z nas może z ręką na sercu powiedzieć, że kwoty, jakie zarabia co miesiąc na etacie, są tak wysokie, że absolutnie na nic nam nie brakuje. Nawet jeżeli zarabiamy sporo, raczej nie pogardzimy dodatkowym groszem. Osoby bez stałego zatrudnienia natomiast stale poszukują nowych środków. Tylko skąd wziąć pieniądze?

Zarabiaj na rękodziele

Dziś bardzo ceni się oryginalne i wyrabiane ręcznie przedmioty, które nie powstały w tysiącach egzemplarzy w fabryce, ale wyszły spod ręki człowieka wkładającego serce w ich stworzenie.

  • Jeżeli potrafisz robić na szydełku lub drutach, możesz spróbować robić: czapki, szaliki, swetry, spódniczki, serwety, pokrowce na poduszki, a nawet biżuterię, i później je sprzedawać.
  • Możesz też kupić kamienie lub koraliki i spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii.
  • Dobrym pomysłem będzie również ozdabianie zwyczajnych przedmiotów techniką decoupage.
  • Jeżeli jesteś uzdolniony artystycznie, spróbuj rysować/malować na zamówienie.

Amatorów swoich wyrobów znajdziesz nie tylko wśród znajomych – istnieje wiele serwisów / sklepów internetowych, które skupiają twórców rękodzieła.

Pan złota rączka

A może potrafisz naprawić komputer albo pralkę, mimo że na co dzień pracujesz za biurkiem? Czas najwyższy wykorzystać swoje dodatkowe zdolności i rozpowiedzieć wśród znajomych, że jesteś zainteresowany takimi zleceniami w weekendy lub po godzinach pracy. Warto też przeglądać oferty w internecie – ludzie często szukają prywatnej osoby zamiast firmy do wykonania jakichś prac.

Freelance, czyli co?

Jako freelancer, czyli wolny strzelec, możemy podejmować się np. 

  • pisania tekstów na strony internetowe, 
  • tłumaczenia tekstów z języków obcych, 
  • robienia zdjęć, 
  • obróbki graficznej czy 
  • tworzenia stron internetowych. 

W sieci jest bardzo wiele portali zrzeszających freelancerów z różnych dziedzin. Tam też znajdziemy wiele ciekawych ofert oraz gwarancję zapłaty.

Ucz innych

Korepetycje to bardzo dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy – pod warunkiem że rzeczywiście dysponujemy wiedzą w określonej dziedzinie. Prywatne lekcje są nieźle płatne i zawsze możemy indywidualnie ustalić godziny, jakie nam odpowiadają.

Wyprzedaż garażowa

Warto też regularnie przeglądać szafę, garaż czy komórkę. Jeżeli nie wystawiamy rzeczy na sprzedaż przed domem, jak to się często dzieje w innych krajach, możemy skorzystać z darmowych serwisów internetowych. Nie tylko antyki czy markowe ubrania znajdą nabywcę! W zasadzie każdy przedmiot może otrzymać drugie życie, a my – dodatkowy grosz.

Czytaj więcej:
Własny biznes 2015: jak sfinansować startup? »
Pomysł na biznes w domu bez kapitału »
Dobry pomysł na biznes we współpracy z PARP »
Rządowe dopłaty, czyli wnioskuj o dodatkowe środki »
Kariera czy rodzina: co wybierają młodzi Polacy? »
Koszt życia w Polsce »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie