Sklep internetowy jako pomysł na biznes

Własny sklep internetowy to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają pomysł na biznes i chcą pracować z domu. Czy otwarcie swojego biznesu online to łatwe zadanie?

Sklep internetowy jako pomysł na biznes
Czy warto założyć własny sklep internetowy
  • biznes w sieci
  • oprogramowanie
  • domena
  • sklep internetowy

Internetowa sieć sprzedaży jest jednym z najprężniej i najszybciej rozwijających się obszarów biznesu. Codziennie powstaje od kliku do kilkudziesięciu sklepów online, a sama branża internetowych zakupów cieszy się coraz większym zaufaniem klientów. Czy założenie własnego sklepu w sieci to dobry pomysł na biznes w domu?

 

Sklep internetowy? Tak!

 

Z jednej strony – własny sklep internetowy to znakomity pomysł na biznes:

 

  • branża nie generuje dużych kosztów związanych z prowadzeniem działalności,
  • rozległa sieć powiązań umożliwia bezproblemowe zespolenie sklepu z systemami obsługującymi przesyłki i zamówienia, dokonywane przez klientów płatności, rozliczenia z hurtowniami czy całą księgowość, szczególnie dzięki gotowym rozwiązaniom dostępnym online

 

Nowe regulacje prawne, które wejdą w życie w grudniu bieżącego roku, dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo konsumentów w sieci, przyczyniając się do wzrostu odsetka osób z coraz większą śmiałością dokonujących zakupów online i ceniących je za szybkość i wygodę użytkowania.

 

Dodatkowo, zainwestować trzeba w znacznie mniej niż w przypadku standardowego sklepu:

 

1. musimy pozyskać domenę internetową, której koszt wahać się może od kilku do kilkudziesięciu złotych; 

 

2. serwer, którego koszt, w przypadku współdzielenia z innymi użytkownikami, nie przekroczy 50 PLN oraz 

 

3. oprogramownie, którego koszt będzie mocno uzależniony od wielości funkcji i ich zaawansowania. 

 

Całość kosztów nie powinna jednak przekroczyć 500 złotych. Droższe oprogramowanie umożliwi automatyczną integrację danych z nawet kilkudziesięcioma hurtowniami towarów jednocześnie.

 

Sklep internetowy? Nie!

 

Z drugiej strony, pomysł na biznes w postaci założenia sklepu internetowego to pomysł mocno oklepany, a konkurencja na rynku jest bardzo silna (podobnie zresztą jak w przypadku standardowych sklepów zakładanych w „realu”). Otwarcie setnego sklepu z odzieżą z dużą dozą prawdopodobieństwa nie przyniesie nam wielu klientów, chyba że wydamy krocie na chwytliwą, powszechnie dostępną reklamę.  

 

Jeśli więc nie masz oryginalnego pomysłu na wypełnienie niszy rynku sklepów online, warto pomyśleć dwa razy, nim zdecydujesz się na założenie własnego sklepu.

 

Otwarcie działalności wiąże się z koniecznością zarejestrowania swojej aktywności gospodarczej, a także odprowadzaniem na rzecz państwa stosownych podatków. Działalność tego typu z pewnością wymaga również cierpliwości , trudno łudzić się, byśmy od razu zdobyli zaufanych klientów i osiągnęli poziom kilkudziesięciu zamówień dziennie.

 

Sklep interetowy to bez wątpienia dobry pomysł na bizes o ile posiada się ciekawą ofertę, umożliwiającą pozyskanie klientów. Zanim zdecydujemy się na jego otwarcie, rozważmy wszystkie „za” i „przeciw”.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie