5 tanich sposobów na odświeżenie mieszkania

Czas na zmiany! Odświeżenie mieszkania pomoże obudzić nie tylko Twoją kreatywność, ale również poczuć się lepiej we własnym domu. 

5 tanich sposobów na odświeżenie mieszkania
Niedrogie sposoby na zmiany w naszym mieszkaniu

Twoje mieszkanie wygląda tak samo, jak pięć lat temu? Wracając z pracy, patrzysz na starą sofę i marzysz o znalezieniu się w willi z basenem? Nie przejmuj się, nie musisz wydawać grubej forsy, aby rewolucyjnie odświeżyć zmęczone i nudne wnętrza.

Wystarczy trochę kreatywności, a Twój dom nabierze zupełnie nowego charakteru.

1. Przemaluj swój świat

Nie musisz inwestować w ekipę remontowąmalowanie ścian wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, a przy okazji może stać się pretekstem do spotkania z przyjaciółmi i wspólną zabawę kolorami. Puszka farby to koszt około 35 złotych. Wyobraź sobie, w jakich barwach najlepiej funkcjonujesz, jaki kolor pasowałby do salonu, w jakim klimacie najlepiej odpoczywasz. Nie bój się zmian, łączenia barw i używania naklejek ściennych. Duży ich wybór znajdziesz w sklepach internetowych za naprawdę niską cenę.

2. Przyprowadź las do domu

Aranżacja zielenią to świetny i tani sposób na odświeżenie mieszkania. Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, aby zaopiekować się kilkoma nowymi roślinami. Nie musisz nawet codziennie ich doglądać. Wystarczy kupić mało wymagające kaktusy i kolorowe, stylowe doniczki, a wystrój od razu się zmieni. Kwiaty w wazonie przyniosą wraz z sobą powiew wiosny, przepiękny zapach i świeżość, która wywoła uśmiech.

3. Wyładuj się artystycznie w dekoracji

To jedna z najprzyjemniejszych i najtańszych metod, aby skutecznie zmienić wystrój domu. Pomaluj stare ramki, dodaj kilka nowych. Zmień poduszki na kanapie, pomaluj stary stolik. Na pewno znajdziesz w zasięgu wzroku coś, co świetnie nadaje się do renowacji. To właśnie drobiazgi nadadzą mieszkaniu charakteru, ich siła tkwi w oryginalności. Baw się formą, uszyj nowe zasłony, udekoruj ścianę w przedpokoju. Zmień dywanik w łazience, kup nową zabawną wycieraczkę. Obudź w sobie artystę!

4. Przemebluj swoje cztere ściany

Jeżeli czujesz w domu rutynę, wystarczy poprzesuwać meble stojące na swoich miejscach od zarania dziejów. Możesz się mocno zdziwić, jak bardzo takie przemeblowanie odświeży Twoje mieszkanie. Skutecznie i darmowo wykorzystasz w ten sposób przestrzeń, dobywając bonus: jeżeli nowy układ nie spełni oczekiwań, zawsze istnieje możliwość ponownego przemeblowania.

5. Świetlna rewolucja

Wydaje się oczywiste, ale zmiana światła może niesamowicie odświeżyć Twoje mieszkanie. Nie potrzebujesz diamentowych żyrandoli, aby poczuć się w swojej sypialni wyjątkowo. Wystarczy zmiana nocnej lampki, zakup kilku zapachowych świeczek, czy wymiana klosza lampy w kuchni i efekt murowany.

WARTO PRZECZYTAĆ:
Jak tanio urządzić mieszkanie »
Jaki kredyt na remont mieszkania? »
Krok po kroku jak kupić mieszkanie »
Jak oceniać mieszkania do wynajęcia »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie