Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Nieużywane przedmioty gromadzą kurz lub zajmują cenne miejsce w szafie? Jak najlepiej sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy?
Brak miejsca w szafie lub na półce?

Statystyki pokazują, że mamy skłonność do chomikowania. Niepotrzebne rzeczy, do których żywimy trudno wytłumaczalny sentyment, od lat za małe spodnie czy nigdy nienoszone buty, wrzucamy najczęściej na dno szafy.

Brak miejsca na nowe książki czy płaszcz może być jednak sygnałem, że niektórych z dawno nieużywanych rzeczy warto się jednak pozbyć.
 

Pomysły jak pozbyć się niepotrzebych rzeczy

 

Dotrzesz do każdego

Nielubiana przez ciebie bluzka albo książka, która nie przypadła ci do gustu mogą okazać się wymarzonym prezentem dla innych. Po co jednak “oddawać” jeśli można sprzedać?

Próbując pozbyć się niepotrzebnych rzeczy skorzystaj z portali internetowych (np. gumtree, olx czy różne strony tematyczne), na których zamieścić będziesz mógł wiele ogłoszeń za darmo.

Zasięg podobnych stron jest tak duży, że prawdopodobnie bez problemu znajdziesz nabywcę dla wystawianych na sprzedaż przedmiotów. Postaraj się jednak o atrakcyjne zdjęcie i rzetelny, zachęcający do zakupu opis rzeczy.

 

Wypróbuj wśród znajomych

Sterta dawno nienoszonych ubrań zajmujących całą szafę czy regał uginający się pod ciężarem nieinteresujących cię książek mogą stać się pretekstem do zorganizowania kiermaszu we własnym domu.

Zaproś bliższych i dalszych znajomych (możesz utworzyć specjalne wydarzenie na facebooku lub skorzystać z bardziej tradycyjnych metod), zorganizuj drobne przekąski i obserwuj, jak niepasujący do twojej figury płaszczyk wpada w oko najlepszej koleżance z pracy.

Jeśli nie chcesz sprzedawać niepotrzebnych rzeczy znajomym, możesz zorganizować kiermasz wymiany, zachęcając ich do przyniesienia swoich niepotrzebnych rzeczy.

 

Sprzedasz lokalnie

Niepotrzebne rzeczy możesz też sprzedać korzystając z form ogłoszeń o bardziej lokalnym zasięgu. W miejscowej gazecie bez problemu zamieścisz ogłoszenie informujące potencjalnych nabywców o chęci sprzedaży roweru, a na tablicach ogłoszeń w urzędach czy hipermarketach z łatwością opiszesz zestaw narzędzi czy wymienisz zalety posiadanego wózka dziecięcego, zachęcając do zakupu.

Wbrew pozorom, wielu klientów lokalnych sieci marketów chętnie spogląda na sklepowe tablice ogłoszeniowe w poszukiwaniu interesujących ofert.

Sprawdź również czy w Twojej okolicy są organizowane pchle targi dostępne dla wszystkich zainteresowanych lub publiczne kiermasze wymiany. Nie bój się również zajść do pobliskiego sklepu z używaną odzieżą i potargować z właścicielem, sprzedając niepotrzebne ubrania.

 

Wystawisz na aukcji

Internetowe aukcje cieszą się coraz większą popularnością, jeśli więc nie zależy ci na jak najszybszej sprzedaży nieużywanych już przedmiotów możesz wystawić je na sprzedaż w takiej formie.

Kupcy zainteresowani nabyciem twoich rzeczy będą mogli poczuć dodatkowy zastrzyk adrenaliny wywoływany przez konkurencję i współzawodnictwo, a to może pomóc liczącym na większy zysk sprzedającym.

Niepotrzebne rzeczy, które od lat zajmują tylko miejsca w szafach bądź gromadzą kurz na półkach można w łatwy sposób zamienić na pieniądze. Pamiętaj o dobrze przygotowanym ogłoszeniu, a bez problemu oddasz w dobre ręce nieużywane już przedmioty.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie