Sylwester low cost dla seniorów

Sylwester tuż tuż – czy macie już pomysły na spędzenie tej wyjątkowej nocy? Dzisiaj prezentujemy kilka pomysłów na wyjątkową imprezę dla seniorów. Może przyda się wam, albo podsuniecie pomysł dziadkom!

Sylwester low cost dla seniorów
Kilka pomysłów na spędzenie niezapomnianej i taniej imprezy

1 Bal karnawałowy

Nie musicie od razu kupować drogich biletów na ekskluzywną imprezę. Bardzo często organizowane są bale sylwestrowe, gdzie nie tak trudno się dostać i nie trzeba wydawać na nie fortuny. Sprawdźcie miejskie domy kultury, popytajcie znajomych – możecie dotrzeć do ciekawych imprez tematycznych, na przykład bal miłośników literatury czy wędkarzy. Może to być świetny pomysł na poznanie nowych, interesujących ludzi.

Sprawdźcie miejscowe kluby seniorów – organizacje te bardzo często oferują bale, kolacje czy nawet wyjazdy integracyjne. Sylwester jest świetną okazją do zapoznania się z nowymi ludźmi, może nawet wstąpić w grono klubowiczów.

Jeżeli znajdziecie już interesujący bal, pamiętajcie, że najlepiej zaprosić osobę towarzyszącą. Zaproponujcie imprezę komuś z rodziny, przyjacielowi czy sąsiadce, która nie ma planów. Ważne, żeby dobrze się czuć i spędzić swobodnie tą wyjątkową noc. Jeżeli jesteś osobą otwartą i nie masz pomysłu na towarzystwo – nie przejmuj się, na pewno poznasz kogoś sympatycznego na parkiecie lub przy dobrej kolacji.

2 Domówka

Jeżeli nie należycie do osób, które chciałyby przetańczyć całą noc na balu, zorganizujcie spokojne przyjęcie w domu. Zaproście przyjaciół, rodzinę, zaplanujcie dobre menu i przygotujcie ulubioną muzykę.

Niskobudżetowy Sylwester wcale nie musi być nudny. To świetna okazja do wspominek, odświeżenia kontaktów z osobami, z którymi nie było długo kontaktu. Jeżeli macie warunki do tańca, przygotujcie parkiet i stare przeboje, które ucieszą gości. O północy warto wybrać się z szampanem na rynek czy do centrum miasta, w którym mieszkacie. Bardzo często organizowane są tam imprezy sylwestrowe. Spędzenie całego wieczora to jednak ryzykowna decyzja zważywszy na mróz – toast o północy w towarzystwie przyjaciół i fajerwerków to jednak kusząca opcja.

3 Wycieczka

Jeżeli macie ochotę oderwać się od codzienności, mamy dla was pomysł: Sylwester w górach albo nad morzem. Na pewno macie rodzinę i przyjaciół rozsianych po całym kraju. Dlaczego nie wykorzystać okazji i nie odwiedzić któregoś z nich? Z pewnością znajdzie się ktoś, komu nasza wizyta sprawiłaby przyjemność i również nie ma planów sylwestrowych.

Jeżeli jednak nikt nie przychodzi wam do głowy, sprawdźcie oferty tanich noclegów już dzisiaj i zróbcie rezerwację. Im bliżej końca roku, tym trudniej będzie znaleźć wolną kwaterę. Jeżeli jesteście płynni w Internecie, polecamy zobaczyć portale z ofertami tanich wycieczek, a także serwisy typu www.booking.com, gdzie często trafić można na świetną zniżkę.

4 Sylwester z wnukami

Jeżeli nie macie ochoty na imprezę sylwestrową, ale radość sprawiłby wam czas z rodziną, przemyślcie opcję spędzenia tej wyjątkowej nocy w gronie wnuków. Wasze dzieci na pewno ucieszą się z tego pomysłu i będą mogły wybrać się na romantyczne sylwestrowe przyjęcie tylko we dwoje, wiedząc, że ich pociechy są pod świetną opieką. Dzieciaki będą w siódmym niebie, wiedząc, że nie będą musiały iść spać przed północą, a dla was będzie to okazja do zabawy i rozmowy z często zabieganymi wnukami.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie