Szlachetna Paczka: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

O akcji Szlachetna Paczka słyszał pewnie każdy z nas, czy to dzięki mediom, czy ulubionemu sportowcy albo aktorowi, który wspiera inicjatywę co roku. Czy wiesz, że i Ty możesz zostać autorem Paczki?

Szlachetna Paczka: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Już dziś przygotuj swoją Paczkę!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas skłaniający do refleksji, niesienia pomocy potrzebującym i dzielenia się dobrem.

Szlachetna Paczka, projekt wsparcia dla rodzin w szczególnie trudnej sytuacji finansowej, to ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Wiosna, umożliwiająca każdemu z nas niesienie pomocy potrzebującym rodzinom z całej Polski. Dzięki projektowi Szlachetna Paczka i my możemy zorganizować komuś lepsze i piękniejsze Boże Narodzenie, które stanie się przepustką do trwałych zmian w życiu obdarowanych rodzin.

Jak działa inicjatywa Szlachetna Paczka?

Wolontariusze projektu Szlachetna Paczka, a tymi zostać mogą osoby, które ukończyły 18 lat i przeszły pomyślnie program szkoleniowy, na długo przed rozpoczęciem listopadowo-grudniowej akcji organizowania pomocy dla potrzebujących szukają rodzin spełniających kryteria programu.

Z baz zgłaszanych przez szkoły, księży, sołtysów czy instytucje publiczne wybierają rodziny, którym składają wizytę, oceniając ich sytuację życiową, finansową i przeprowadzając szczegółowy wywiad z jej członkami. Ma on pomóc określić, czy rodzina zostanie włączona do programu.

Organizatorzy projektu podkreślają bowiem, że Szlachetna Paczka nie ma być jedynie jednorazowym aktem przekazania rodzinie świątecznego podarunku, ale przede wszystkim impulsem do zmian. Rodzina, która weźmie udział w projekcie ma poczuć, że może zmienić swoją przyszłość. Szlachetna Paczka ma być motywacją i początkiem nowego życia.

Jak przygotować Paczkę?

Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki każdy z nas – darczyńców, wybrać może rodzinę, dla której przygotuje świąteczną paczkę. Wyszukiwarka wskaże nam potrzebujących z naszego regionu, dzięki czemu łatwiej będzie nam dostarczyć gotowy podarunek do wybranego magazynu w naszym mieście, skąd wolontariusz projektu przewiezie ją do rodziny.

Potrzebujący podpięci są pod kilka kategorii, takich jak „rodzina wielodzietna”, „chore/niepełnosprawne dziecko w rodzinie” czy „starość i samotność”, dzięki czemu od razu możemy zdecydować, który z problemów potrzebujących najbardziej do nas przemawia i wymaga naszej pomocy. Wybór odpowiedniej kategorii wskaże nam opisy potrzebujących z naszego regionu, dzięki którym zapoznamy się z członkami rodzin, poznamy ich historię i dowiemy się, jakiego wsparcia oczekują – czasami są to artykuły spożywcze i środki czystości, czasami nowa kuchenka elektryczna albo lodówka.

Szlachetna Paczka to inicjatywa, której warto podjąć się razem – jako grupa przyjaciół, klasa czy rodzina mamy większą szansę zgromadzić wskazane na liście przedmioty i cieszyć się wspólnym niesieniem pomocy potrzebującym. Gotową paczkę należy dostarczyć do magazynu w weekend 12-13 grudnia.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Szlachetna Paczka to projekt wspierany przez sportowców, aktorów, polityków i ludzi znanych z pierwszych stron gazet oraz zupełnie anonimowych ludzi z całego kraju. Darczyńcom może zostać każdy z nas. Dołączysz?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie