Szybki kredyt dla firm na wydatki firmowe

Każdy przedsiębiorca powinien posiadać umięjętność zarządzania kosztami, które ponosi jego działalność. Jeśli wydatki zaczynają przekraczać posiadane środki, przychodzi moment poszukiwania nowych rozwiązań. Czy szybki kredyt dla firm jest jednym z nich?

Szybki kredyt dla firm na wydatki firmowe
Czy szybki kredyt dla firm pomoże w opłatach?

Wiele firm, które zaczynają doświadczać pewnych problemów finansowych, rozważa szukanie pomocy z zewnątrz i najczęściej zwraca się do banku o dofinansowanie. Zastanówmy się jednak, czy szybki kredyt dla firm może zostać przeznaczony na standardowe wydatki, ponoszone przez przedsiębiorstwo.

 

Jakie comiesięczne wydatki ponosi niewielka firma?

 

Wszelkie koszty można podzielić na kilka grup, które pomogą w zidentyfikowaniu poszczególnych wydatków.

 

KOSZTY PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI

 

Na początku warto zaznaczyć, iż wszelkie koszty różnią się w zależności od wielkości firmy, rodzaju biznesu czy branży oraz miejsca prowadzenia działalności. Spróbujmy jednak rozróżnić, na co przedsiębiorcy wydają pieniądze.

 

GRUPA 1: Koszty jednorazowe

 

Definicja: Wszelkie wydatki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej, najczęściej ponoszone tylko przy tworzeniu nowej firmy.

 

Samo zarejestrowanie swojego przedsiębiorstwa jest darmowe. Pierwsze koszty pojawiają się przy konieczności wykupu potrzebnych zezwoleń czy koncesji oraz przy zakładaniu konta dla firm lub zdecydowaniu się na przekazanie obowiązków księgowych firmie rachunkowej.

 

Jednorazowe koszty, które związane są z początkami podbijania rynku, to również zakup potrzebnych materiałów do produkcji lub udostępnienia naszych usług czy wybór i nabycie wyposażenia naszego biura, czyli mebli i potrzebnych urządzeń. Dodatkowo, nie możemy zapomnieć o podłączeniu siedziby naszej firmy do linii telefonicznej i internetu czy zaprojektowaniu loga i strony internetowej naszego przedsiębiorstwa a także wydrukowaniu wizytówek.

 

Takie wydatki mogą zostać sfinansowane dzięki kredytowi dla firm na start lub zdobyciu środków na rozpoczęcie działalności z innych źródeł, takich jak dotacje unijne. Szybki kredyt dla firm często nie jest dostępny dla nowych przedsiębiorstw, jednak najczęściej planowanie początkowych działań nie wymaga natychmiastowego sfinansowania.

 

GRUPA 2: Koszty regularne

 

Definicja: Comiesięczne wydatki, które związane są bezpośrednio lub pośrednio z prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Kosztem, który jest obowiązkowy dla wszystkich pracodawców jest bez wątpienia regularne opłacanie składek ubezpieczeniowych do ZUSu, których wysokość zależy od poprzedniego statusu pracodawcy oraz prowadzenia działalności. Biorąc pod uwagę ulgi dla nowych biznesów, wysokość miesięcznych składek będzie wynosiła ok. 500 złotych. Jeśli przedsiębiorca nie posiada jednak ulg, co miesiąc będzie musiał dokonać przelewu o wysokości ok. 1000 złotych.

 

Do innych kosztów regularnych, ponoszonych przez większość firm, można zaliczyć:

 

 • rachunki telekomunikacyjne, czyli za telefon stacjonarny, telefony komórkowe oraz Internet
 • utrzymanie samochodu firmowego, w tym opłata za paliwo, ubezpieczenie i kwestie techniczne
 • koszty marketingu oraz reklamy
 • opłata za usługi księgowe oraz prowadzenie konta dla firm
 • amortyzacja pojazdu oraz środków trwałych
 • dostarczanie potrzebnych materiałów biurowych dla pracowników
 • ubezpieczenie lokalu czy innych środków trwałych oraz ochrona
 • wynajem lokalu
 • rachunki za elektryczność, wodę czy ogrzewanie
 • wszelkie podatki
 • wynagrodzenie pracowników plus ewentualne premie czy narzuty
 • zakup potrzebnych surowców i materiałów, potrzebnych do produkcji, opłata dostawców i kontrahentów

 

Wymienione koszty nie pojawią się w każdej firmie a ich wysokość będzie różnić się w zależności od wielkości prowadzonego przedsiębiorstwa oraz branży.

 

Jednoosobowe działalności z pewnością mogą wyeliminować więcej kosztów niż większe firmy, zatrudniające pracowników.

 

Czy szybki kredyt dla firm pomoże w kosztach regularnych?

 

Szybki kredyt dla firm to dobre rozwiązanie w przypadku pojawienia się niespodziewanych wydatków, takich jak nagły konieczny remont czy zakup brakującego wyposażenia.

 

Przedsiębiorstwa, które pragną znaleźć rozwiązanie, pomocne w podtrzymaniu płynności finansowej, powinny rozważyć złożenie wniosku o kredyt obrotowy dla firm.

 

Prowadzenie firmy łączy się z wieloma kosztami. Rozsądne zarządzanie wszelkimi wydatkami oraz regularna kontrola przepływu pieniędzy, pomogą w uniknięciu problemów finansowych. Szybki kredyt dla firm może pomóc w pewnych sytuacjach i dofinansować potrzeby naszego przedsiębiorstwa.

 

Więcej o finansach firmowych:

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

Pomocne dopłaty unijne dla firm polskich »

Kredyt obrotowy dla firm - na co zwrócić uwagę? »

Uproszczone zarządzanie kosztami przedsiębiorstwa »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie