Szybki kredyt dla firm z gwarancją de minimis

Raiffeisen Bank posiada w swojej ofercie limit kredytowy, który ze względu na stałą dostępność może być traktowany jako szybki kredyt dla firm.

Szybki kredyt dla firm z gwarancją de minimis
Pomoc Banku Gospodarstwa Krajowego skierowana do przedsiębiorców

Przedsiębiorstwa w chwilowych problemach gotówkowych sięgają często po szybki kredyt dla firm, który może posiadać dość wysokie oprocentowanie. Nigdy nie wiemy, kiedy dana firma może mieć problemy gotówkowe, szczególnie gdy są one przejściowe, tak więc najlepiej zabezpieczyć się jeszcze przed wystąpieniem zatorów gotówkowych.

 

Limit kredytowy jako szybki kredyt dla firm

 

W ofercie banku Raiffeisen pojawiła się oferta limitu kredytowego dla małych firm, wspieranego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Już teraz zamiast starać się o szybki kredyt dla firm, małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać w banku Raiffeisen limit do 400 tysięcy złotych.

 

Czym jest gwarancja de minimis?

 

Korzyścią tej opcji kredytowej jest brak konieczności posiadania zabezpieczenia w formie nieruchomości. Za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego:

 

  • małej firmie zostanie przyznana gwarancja de minimis z BGK, będąca jedynym zabezpieczeniem kredytu
  • przedsiębiorstwo otrzyma gwarancję do końca tego roku oraz będzie wolna od opłat przez pierwszy rok 
  • w kolejnych latach firma będzie musiała zapłacić 0,5% wartości gwarancji

 

W przypadku problemów firma posiadać będzie dostęp do gotówki i nie musi starać się o szybki kredyt dla firm, a bank zapewnia otrzymanie niższego oprocentowania niż w standardowej ofercie bez zabezpieczenia. (Więcej informacji o gwarancji de minis znajdziesz TUTAJ)

 

Oprocentowanie ma składać się z marży banku oraz stawki WIBOR 3m. Ponadto wszystkie formalności załatwiane są w banku i klient nie musi starać się o dokumenty w Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Płynność finansowa przedsiębiorstw

 

Płynność finansowa jest jednym z głównych czynników wpływających na konkurencyjność przedsiębiorstw i może stanowić o przewadze rynkowej. Dlatego zanim firma popadnie w długi powinna zająć się kwestią utrzymania odpowiedniego zpoziomu gotówki.

 

Powinniśmy pamiętać także, że najkorzystniejsze warunki w Raiffeisen banku w ramach tej oferty firma otrzyma jedynie do końca tego roku, także warto spieszyć się z decyzją.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie