Tani kredyt gotówkowy - na co zwracać uwagę przy wyborze.

Często mając potrzebę zastrzyku finansowego, pragniemy otrzymać tani kredyt gotówkowy. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż każdy kredyt związany jest ze sporymi kosztami.

Tani kredyt gotówkowy - na co zwracać uwagę przy wyborze.
Kredyt bez pułapek

Tani kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel. Maksymalna wysokość kredytu będzie zależała od naszego wynagrodzenia, a także rodzaju umowy z pracodawcą oraz innych czynników. Jego główną zaletą jest szybkość otrzymania, gdyż załatwienie wszystkich formalności zajmuje mało czasu. W związku z tymi ułatwieniami, tani kredyt gotówkowy nie będzie jednak dostępny we wszystkich bankach.

 

W związku ze stosunkowo wysokimi kosztami kredytu, warto zastanowić się nad tym, jak znaleźć tani kredyt gotówkowy. W internecie, telewizji i prasie nie brakuje ofert kredytowych i często na pierwszy rzut oka mogą wydawać się atrakcyjne, lecz gdy zaczynamy zapoznawać się z daną ofertą, okazuje się, że jej koszt jest wysoki.

 

Dla osób aktywnie korzystających z internetu i ceniących sobie wygodę, przygotowano porównywarki internetowe, za pomocą których możemy nie tylko obliczyć raty kredytu, ale takze znaleźć tani kredyt gotówkowy. Bardzo łatwo znajdziemy w internecie porownywarkę ofert banków, a wpisując w pola odpowiednie dane, otrzymamy wyniki dotyczące najlepszych ofert.

 

Poza oprocentowaniem kredytu musimy zwrocić uwagę w szczególności na prowizję banku, która może być wysoka. Aby poznać rzeczywisty koszt kredytu powinniśmy zapoznać się także z rzeczywistą stopą procentową. Będzie ona wyższa od stopy nominalnej, gdyż zawiera wszystkie koszty kredytu. Korzystając z porównywarek kredytowych powinniśmy w pierwszej kolejności zainteresować się ofertą o najniższym oprocentowaniu rzeczywistym. 

 

Kolejną ważną kwestią jest wybór rat. Możemy zdecydować się na raty równe lub malejące. Oczywiście będą one zależały od naszych potrzeb i możliwości, a za pomocą kalkulatorów i porównywarek internetowych sprawdzimy jak rozłożą się raty wraz z odsetkami w obu przypadkach.

 

Przed podjęciem decyzji kredytowej, możemy także wziąż pod uwagę kwestię waluty. Możemy sięgnąć po kredyt w polskich złotych lub w innej walucie obcej. Oczywiście dla niektórych może to być korzystne, lecz trzeba pamiętać o zmianach notowań walut, co moze odbić się na naszym kredycie.

 

Ubiegając się o tani kredyt gotówkowy powinniśmy przede wszystkim czytać dokładnie umowy kredytowe, a także inne regulaminy i cenniki. Ważna będzie rzeczywista stopa procentowa oraz inne, niekiedy ukryte koszty. Nie powinniśmy się jednak bać zadawania pytań w oddziale banku, gdyż kredyt gotówkowy może pomóc nam w sfinansowaniu naszych potrzeb i pragnień po niskim koszcie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie