Tani kredyt hipoteczny dla singla

Tani kredyt hipoteczny - coraz więcej singli poszukuje dobrych i niedrogich rozwiązań, które pomogą im kupić swoje własne przytulne mieszkanie. Czy jednak singiel ma szansę na otrzymanie ciekawej propozycji finansowej?

Tani kredyt hipoteczny dla singla
Tani kredyt hipoteczny dla singla - możliwe?

Są młodzi, pracujący w korporacjach, nie są w stałych związkach i nie posiadają dzieci. Mieszkają w dużych miastach i całkiem nieźle zarabiają. Tani kredyt hipoteczny - single się decydują. Czy mają szanse na jego uzyskanie? No cóż, w Polsce obecnie mieszka około 7 mln singli, co stanowi około 18% całej populacji - to całkiem sporo.

 

Jak uzyskać tani kredyt hipoteczny?

 

Bank podejmując decyzję o udzieleniu kredytu hipotecznego dokładnie przygląda się zdolności kredytowej osoby ubiegającej  się o kredyt.

 

Dlatego też, banki podchodzą znacznie ostrożnej do osób samotnie chcący uzyskać tani kredyt hipoteczny, niż przykładowo do małżeństw. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste, małżeństwo posiada dwa stałe źródło dochodu, a singiel tylko jeden, dlatego też istnieje większe ryzyko.

 

Singiel z kredytem?

 

Okazuje się jednak, że dobrze zarabiający singiel ma dość spore szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. A szanse te jeszcze bardziej rosną, jeżeli posiada oszczędności, które będą stanowiły wkład własny na zakup własnych czterech kątów.

 

Wymagania jakie musi spełnić singiel, aby zaciągnąć tani kredyt hipoteczny, to zarobki oscylujące w granicach minimum 2500 zł netto miesięcznie oraz wkład własny około ¼ kwoty o jaką się ubiega. Przy takim układzie bank bez większych problemów powinien udzielić kredytu na kwotę około 250 tys zł. W przypadku niższych zarobków singiel napotka małe problemy i bank zażąda wcześniej już wspomnianego wyższego wkładu własnego. Z racji tego, że osoba ubiegająca się o kredyt jest samotna będzie również wymagane dodatkowe ubezpieczenie kredytu w przypadku choroby, wypadku lub nagłej utraty pracy. W takim przypadku wiele młodych osób korzysta z pomocy rodziców, których zarobki są gwarancją spłaty kredytu hipotecznego.

 

Tani kredyt hipoteczny dla singli jest możliwy, wszystko zależy od ich zdolności kredytowej. Banki przyglądają się osobom samotnie zaciągającym kredyt z większa uwagą, nie oznacza to jednak, iż ich szanse są mniejsze.

 

Więcej o kredycie hipotecznym:

Wymagania banków - czyli na co być przygotowanym przy wniosku o kredyt hipoteczny »

Kredyt hipoteczny z dopłatą, czyli Mieszkanie dla Młodych »

Kredyt hipoteczny na inwestycję w dom ekologiczny? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie