Tani kredyt hipoteczny - porównanie ofert

Mimo kryzysu ekonomicznego, banki prześcigają się w ofertach kredytowych, przygotowując z miesiąca na miesiąc nowe promocje dla klientów. Zobaczmy, która instytucja finansowa zaproponuje nam tani kredyt hipoteczny.

Tani kredyt hipoteczny - porównanie ofert
W którym banku dostaniemy najlepszą ofertę?

Kredyt mieszkaniowy jest długoterminowym zobowiązaniem, udzielanym najczęściej na zakup mieszkania lub budowę domu. W związku z licznymi dopłatami dla młodych, coraz częściej decydują się oni na zakup swojego własnego lokum. Tani kredyt hipoteczny jest także coraz częściej poszukiwany ze względu na spadek wartości indeksu WIBOR. Ponadto, warto zastanowić się nad kredytem hipotecznym jeszcze w tym roku, gdyż eksperci ostrzegają, że w kolejnych latach będzie coraz trudniej o jego otrzymanie.

 

Porównując oferty kredytowe, będziemy musieli wziąć pod uwagę kilka parametrów, takich jak:

 

  • wysokość kredytu,
  • wartość nieruchomości,
  • wiek kredytobiorcy,
  • cel kredytu,
  • okres kredytowania,
  • rodzaj rat,
  • walutę

 

Dla różnych parametrów otzrymamy różne propozycje i może okazać się, że w danym banku dostaniemy tani kredyt hipoteczny, a zmieniając wartość jednego parametru oferta ta nie będzie już tak korzystna na tle innych banków.

 

Na jaki kredyt hipoteczny może liczyć zwykły Kowalski? Przykładowe możliwości

 

30 latek biorący przykładowo kredyt mieszkaniowy na okres 30 lat na kwotę 300 tysięcy złotych o wartości nieruchomości przykładowo 350 tysięcy złotych, tani kredyt hipoteczny otrzyma w Banku Pocztowym. Dla tego typu zobowiązania jest to najlepsza opcja, gdyż marża wynosi 1,4%, prowizja 0%, a oprocentowanie realne 4,478% z ratą w wysokości 1449,60 PLN. Kolejną najlepszą ofertę posiada bank BZ WBK ze stopą realną 4,48 %, a rata będzie równa 1465,30 PLN.

 

Dla takiego samego zobowiązania, lecz na krótszy okres, np. 20 lat, najtańszy kredyt otrzymamy w banku BZ WBK z oprocentowaniem równym 4,556%. Drugim będzie Citi Handlowy o oprocentowaniu 4,579% i racie 1849,71 PLN.

 

W przypadku wyższego kredytu, np. na 400 tysiecy złotych i wartości nieruchomości 420 tysięcy i pozostałych niezmienionych warunkach, najlepszą ofertę przedstawi nam Deutsche Bank z oprocentowaniem realnym w wysokości 4,571, a kolejny będzie Bank Pocztowy oprocentowany stawką realną 4,744%.

 

Gdy posiadamy część gotówki i chcemy wziąć niższy kredyt, np. na 100 tysięcy złotych i nieruchomości wartej 200 tysięcy złotych na 10 lat, najlepszą ofertę dostaniemy w banku BPS, a oprocentowanie będzie wynosić 4,464%. Drugą najlepszą ofertę otrzymamy w banku Credit Agricole.

 

Jak widzimy, nie ma jednego banku, w którym znajdziemy tani kredyt hipoteczny. Przy zmianie każdego parametru, zaproponowany przez bank kredyt będzie się różnił. Z tego względu przed podjęciem decyzji o poszukiwaniu kredytu najlepiej mieć wizję na temat naszych finansów i nieruchomości, którą zamierzamy kupić.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie