Tani kredyt hipoteczny z umową na czas określony

Kredyt mieszkaniowy jest zobowiązaniem na dużą część życia. Obecnie pracodawcy często oferują umowy na czas określony, nawet na kilka lat. Czy w takim przypadku mamy szansę na tani kredyt hipoteczny?

Tani kredyt hipoteczny z umową na czas określony
Tani kredyt hipoteczny bez stałej umowy?

Bank analizując wniosek kredytowy, zwróci uwagę nie tylko na nasze zarobki, liczbę osób w rodzinie i dochód na osobę, czy historię kredytową, ale także na formę umowy, jaką dana osoba posiada z pracodawcą. Często osoba zarabiająca 5 tysięcy złotych może być dla banku mniej wiarygodna niż osoba z 2000 tysiącami, jeśli pierwsza będzie posiadała umowę na czas określony.

 

Tani kredy hipoteczny zostanie najłatwiej przyznany osobie z umową na czas nieokreślony, gdyż do takich umów bank odnosi się z największym zaufaniem. Zapewnia to bankowi pewnego rodzaju zabezpieczenie, gdyż zgodnie z założeniem osoba ta będzie otrzymywać stałe wynagrodzenie i terminowo spłacać kredyt hipoteczny.

 

Tani kredyt hipoteczny z umową na czas określony

 

Banki jednak nie dyskwalifikują klientów posiadających umowę na czas określony. Praktycznie w każdym banku umowy tego typu będą akceptowane przy wniosku kredytowym, jednakże instytucje finansowe będą z większą rezerwą przyglądały się takim wnioskom. Według analiz najłatwiej tani kredyt hipoteczny z umową na czas określony klienci będą mogli otrzymać w bankach:

 

  • Deutsche Banku,
  • BGŻ,
  • Banku PKO BP,
  • Banku Pekao SA

 

Na co banki zwracają uwagę?

 

Przy analizie naszego wniosku z umową na czas określony, bank przyznając tani kredyt hipoteczny będzie brał pod uwagę czas na jaki jest podpisana nasza umowa oraz jak długo pracujemy u danego pracodawcy. Ponadto bank może sprawdzić nasz dotychczasowy staż pracy. Minimalny okres pracy u danego pracodawcy będzie wynosił w zależności od banku od trzech miesięcy do roku. Osoby posiadające kilkutygodniowy staż pracy będą miały nikłe szanse na tani kredyt hipoteczny. Niektóre banki będą stawiały przed klientami wymagania co do minimalnego czasu trwania umowy, a w innych termin ten będzie ustalany indywidualnie.

 

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony nie jest niemożliwy. Mimo iż banki mogą stawiać dodatkowe wymagania wobec takich klientów, nie trzeba się na zapas martwić i warto zapoznać się z ofertami instytucji finansowych, w szczególności banków: PKO BP, Pekao SA, Deutsch Bank i bank BGŻ.

 

Więcej artykułów o kredycie hipotecznym:

Wymagania banków - czyli na co być przygotowanym przy wniosku o kredyt hipoteczny »

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem »

Kredyt hipoteczny dla mojego dziecka »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie