Gdzie szukać tanich noclegów?

Koszt noclegu to często największy wydatek podczas podróży – gdzie spać, by nie wydać ogromnej sumy pieniędzy.  

Gdzie szukać tanich noclegów?
Zakwaterowanie na każdą kieszeń – szukamy taniego miejsca do spania

Rezerwacja odpowiedniego noclegu podczas podróży jest jedną z najważniejszych rzeczy, o którą powinniśmy się zatroszczyć z wyprzedzeniem. To w tym miejscu będziemy odpoczywać po całodziennych eskapadach bądź po prostu relaksować się, bez potrzeby opuszczania hotelu czy pensjonatu. Dlatego tak ważny jest dobór miejsca pobytu przy jednoczesnym zadbaniu o cenę. W dobie wyszukiwarek hoteli znalezienie taniego zakwaterowania nie jest trudne.  
 

NOCLEG DOPASOWANY DO POTRZEB

Na wstępie warto zaznaczyć, że dla każdej osoby „tani” nocleg będzie oznaczał inną cenę. Dla jednych będzie to zakwaterowanie poniżej 50 zł, a dla drugich poniżej 200 zł.

Tani nocleg jest więc pojęciem względnym i każdy z nas powinien dopasować cenę hotelu do zawartości własnego portfela. Jednak bez względu na to, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na nocleg, warto poznać sposoby, dzięki którym za niego nie przepłacimy.

 

TANIE NOCLEGI - GDZIE SZUKAĆ?

 

POSZUKIWANIA TANIEGO HOTELU

Standard oraz lokalizacja hotelu to główne wyznaczniki jego ceny. Planując podróż warto poznać zbliżone oferty proponujące podobne warunki za niższą cenę. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarek hoteli czyli specjalnych systemów rezerwacyjnych.

W ten sposób porównamy dostępne oferty hotelowe, o żądanych przez nas kryteriach, np. ceny, lokalizacji, ilości dostępnych miejsc bądź bardziej szczegółowych, takich jak udogodnień dla osób niepełnosprawnych bądź dostępności do spa czy akceptacji zwierząt domowych.  

Polecane systemy rezerwacyjne hoteli:
 
  • booking.com – zarejestruj się jako prenumerator, aby uzyskać dostęp do wielu zniżek oznaczonych jako „Ukryte Oferty”,
  • Trivago – aktywuj „alarm cenowy”, aby obserwować spadki cen wybranych hoteli; możliwe jest również zarejestrowanie się w serwisie jako tester hotelowy, który otrzymuje zwroty pieniężne za noclegi w wybranych miejscach: trivago.pl/qualitytest.   
  • HRS – obserwuj oferty promocyjne w zakładce „HRS Deals”,
  • HotelsCombined – zarejestruj się w serwisie, aby uzyskać dostęp do zniżek „Gorące oferty”.
 

A MOŻE HOSTEL?

Innym rozwiązaniem będzie nocleg w hostelu, który jest zazwyczaj tańszy niż hotel. Znany z nieco niższego standardu, najczęściej wybierany jest przez osoby młode, jednak nie jest to oczywiście żadną regułą.

Wbrew pozorom, coraz częściej hostele oferują zakwaterowanie w pokojach o dość wysokim standardzie, co przyciąga osoby w każdym przedziale wiekowym.

Biorąc również pod uwagę niezobowiązujący klimat, atrakcyjne położenie hosteli oraz możliwość obcowania z ludźmi z całego świata, okazuje się, że będzie idealnym miejscem do przenocowania dla niejednej osoby.     


Polecane wyszukiwarki hosteli:
   

KAMERALNY NOCLEG

Dla osób poszukujących niestandardowych noclegów oraz nieprzepadających za hotelowymi wnętrzami idealnym rozwiązaniem będzie nocleg opłacany u prywatnego właściciela. W ten sposób możemy wynająć bardzo przytulne mieszkanie, dom lub pokój i poczuć się, jak we własnym domu.

Nierzadko znajdziemy tutaj noclegi w miejscach, gdzie nie bylibyśmy w stanie wyszukać żadnego hotelu, np. w górskiej chacie otoczonej łonem natury lub nad samym jeziorem położonym nieopodal nikomu nieznanej miejscowości.

Apartamenty w miastach to często prywatne mieszkania przekształcone specjalnie pod wymogi gości, w których poczujemy się „jak u siebie”.   

Polecane serwisy pośredniczące w wynajmie od osób prywatnych:
 
SPOŁECZNOŚĆ COUCHSURFING

Osoby, dla których podróżowanie to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale również kultur i przede wszystkim ludzi, z pewnością pokochają serwis CouchSurfing.

Poprzez ten portal można zorganizować sobie darmowy nocleg, który będzie tylko początkiem przygody. Idea serwisu jest wyjątkowa i przede wszystkim bezpieczna - profile użytkowników opatrzone są referencjami, dzięki którym mamy pewność u kogo śpimy bądź kogo gościmy. W zamian możemy odwdzięczyć się gospodarzom i zaoferowań nocleg w swoim domu.

Istnieje również portal Warm Showers, oparta na tych samych zasadach jak CouchSurfing, jednak przeznaczona głównie dla rowerzystów.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie